У Києві з аптек може зникнути низка ліків

Проблеми з київською регіональною митницею виникли як мінімум у восьми компаній - дистриб'юторів і представництв міжнародних компаній

Київська регіональна митниця з початку минулого тижня відмовляється оформляти частину лікарських препаратів західних виробників. Зокрема, претензії виникли з двох препаратів - "Кірін" і "Альмагель". Про це повідомила асоціація "Фарм України", пише "Комерсант-Україна".

"Митниця почала вимагати нотаріально завірену копію реєстраційного свідоцтва на лікарські препарати. Раніше подібні випадки були, але одиничні", - розповів виконавчий директор асоціації Денис Шевченко.

Як повідомляється, зараз проблеми виникли як мінімум у восьми компаній - дистриб'юторів і представництв міжнародних компаній. "За минулий тиждень з 50 поставок 7 нам відмовилися оформляти", - відзначив представник одного з великих імпортерів.

Митники посилаються на невідповідність даних в електронній міжвідомчої базі Держмитниці та МОЗ (остання вносить до неї зміни) і тих, що надаються імпортерами, кажуть в асоціації.

За словами Шевченка, вантаж можуть затримати, навіть якщо в базі відсутня інформація про наявність в упаковці "мірної ложки": "На думку митниці, це невідповідність, яка не дає права імпортеру на звільнення від сплати ПДВ та митне оформлення".

Компанії вважають, що подібні кроки митниці не відповідають спільного наказу Міністерства охорони здоров'я та митниці № 224/387. У документі говориться, що електронна база даних використовується як довідкова, та надання копій свідоцтв не є обов'язковим.

У свою чергу в Держмитниці пояснили, що у разі невідповідності даних в базі і надаються документах інспектор має право не пропустити товар. За словами директора департаменту організації митного контролю та оформлення Держмитниці Сергія Сьомки, претензії виникли з двох препаратів - "Кірін" і "Альмагель". "Ми просимо змінити дані в реєстрі або надати оригінал свідоцтва або його завірену копію, або підтвердження про держреєстрацію. Будь-який з цих варіантів є також підтвердженням пільг на сплату ПДВ", - зазначив Сьомка.

Проблема в тому, що МОЗ не вносить оперативно зміни до реєстру - це його технічна недоробка, вважають в Держмитниці і учасники ринку. Але у Мінздоров'я заявляють, що вперше чують про проблему з оформленням ліків. "До нас не було звернень з цього приводу. Ми постараємося цього тижня вирішити це питання з учасниками процесу", - зазначив директор департаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та продукції МОЗ Валерій Стеців.

Читайте також:

Українські фармацевти поставили історичний рекорд з продажів

Небезпечні ліки без рецепту: "повільна смерть самолікування"

Україна стала полігоном для випробування ліків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: