У Києві з бібліотеки Вернадського зникла перша друкована українська книга

Про це заявив директор бібліотеки Володимир Попик.

Стародрук "Апостол" Івана Федорова, який був надрукований в 1574 році, зник з відділу рідкісних видань Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Як пише Радіо свобода, посилаючись на заяву директор НБУВ Володимира Попика,перша друкована книга в Україні зникла ще 10 травня, за цим фактом вже відкрите кримінальне провадження. 

"Ми з органами розшуку контактуємо, але розголошувати подробиці я не буду", – сказав Попик. 

За словами завідувача Музею рідкісної книги Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександра Морозова, з Міністерства культури надходили застереження щодо можливості викрадення стародруків.

Повідомляється, що поліція відкрила кримінальне провадження за фактом крадіжки стародруку з бібліотеки у Києві. Крадіжку виявила заступник з наукової роботи, після чого одразу ж заявила до органів внутрішніх справ. Проводиться експертиза щодо оцінки вартості викраденого видання.

 Нагадаємо, що видання "Апостол" має велику наукову й історичну цінність, є першою друкованою книгою в Україні. Відомо про понад 90 примірників цього видання. Стародрук було знайдено у сховищі цінних книг в резиденції Межигір'я, де мешкав колишній президент України Віктор Янукович. 


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: