У Києві з'явилася мода ховати себе за життя

Кияни за життя замовляють собі пам'ятник, портрет, напис а-ля "Пам'ятаємо, сумуємо". І це вже не кажучи про те, що просто купують собі ділянки на кладовищах.

Кияни починають "ховати" себе за життя. Якщо раніше надгробні плити з не проставленою датою смерті (тільки народження) були рідкістю, то нині це практично повсюдне явище.

Кияни за життя замовляють собі пам'ятник, портрет, напис а-ля "Пам'ятаємо, сумуємо". І це вже не кажучи про те, що просто купують собі ділянки на кладовищах: мовляв, в будь-якому випадку стане в нагоді.

"У мене зараз половина всіх замовлень, 12-15 на місяць, - подвійні надгробки. Коли самотні люди ховають своїх чоловіків, батьків, вони замовляють подвійне надгробок - і для себе теж, - розповів художник по граніту Олександр Іщенко. - Причому якщо раніше такі надгробки частіше робили люди пенсійного віку, то зараз стає більше замовників від 40 років".

На думку голови асоціації "Меморіал" Людмили Федоренко, це відбувається, в першу чергу, з причини економії. Портрет, виготовлений в цеху, обійдеться в 400-700 грн, а якщо майстру доведеться працювати на вулиці - до 1500 грн. "По-друге, різні художники працюють в різній манері, і коли через роки наноситься новий малюнок, він буде відрізнятися від старого", - розповідає Федоренко.

Самі замовники це підтверджують. "Так, я зробила собі могилу з метою економії. Але портрет на кладовищі мене не бентежить. Ми з чоловіком майже сорок років прожили разом, жодного вихідного не провели нарізно. Я хочу і тут бути поруч з ним", - говорить пенсіонерка Антоніна Григор'єва .

На форумі вдалося розшукати 40-річного бізнесмена, який також зробив собі місце на цвинтарі. "Я купив ділянку, прочитав, що так Пугачова зробила ніби. Поставив там плиту, іноді приходжу на цвинтар подивитися на себе улюбленого", - пише він.

Психолог Віктор Блінов вважає, що економічні причини - не головне. "Коли в міцному шлюбі вмирає один з подружжя, такий пам'ятник - це спроба зберегти зв'язок з коханою людиною. Але я вважаю, що це не нормально - людина закопує якусь частину своєї особистості в цю могилу. Особливо це дивно виглядає з молодими людьми".

Езотерик Михайло Дзюба ще більш категоричний: "Коли людина ставить собі надгробний пам'ятник за життя, вона ніби програмує себе на швидку смерть".

Нагадаємо, у Києві незабаром можуть з'явитися інтерактивні надгробні пам'ятники. Орієнтовна вартість такого "ноу-хау" – 25 тис. грн.

Екран на надгробній дошці покаже фото покійного, пристрій відтворить його голос або навіть покаже фільм про покійного. Зараз новинку планують встановлювати на московських кладовищах. Але незабаром інтерактивні могили можуть з'явитися і в Києві.

Читайте також:

Батько взяв дитину прогулятися на кладовище і забув серед могил

Жириновський придбав собі могилу за 2 мільйони

У Києві на кладовищах з'являться надгробки з голосами померлих (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: