У Києві з'являться приватні кладовища

Київська влада збирається продати частину комунальних підприємств. У списку - кладовища, сміттєві звалища і каналізаційні колектори.

У київській мерії хочуть передати корпоративні права на частину комунальних підприємств бізнесменам. Таким чином у столиці можуть з'явитися приватні кладовища, сміттєві звалища і каналізаційні колектори.

"Це торкнеться маленьких КП, які незрозуміло чим займаються, а також неприбуткових підприємств, а не всіх поголовно. Ми хочемо привести їх у нормальний вигляд, тому корпоративні права на деякі будемо продавати", - сказав заступник мера Руслан Крамаренко.

Начальник головного управління економіки Ігор Довбань, який відповідає за питання приватних інвестицій в міські КП, заявив, що в списку підприємств, які віддадуть у приватні руки, можуть виявитися кладовища, сміттєві звалища і каналізаційні колектори.

Бізнесмени поки не отримували конкретних пропозицій, але ініціативу повністю підтримують.

"Покупка комунальних підприємств завжди вигідна, особливо сміттєвих звалищ і кладовищ. Адже це, по-перше, гарантований ринок послуг: вивозити сміття або ховати не перестануть ніколи. А по-друге, отримуючи у власність КП, ти автоматично стаєш монополістом на ринку, тобто, у тебе з'являється можливість встановлювати тарифи. Крім того, у тебе практично немає конкурентів і з'являється "дах" в особі міськвлади", - пояснив керівник приватного підприємства Андрій Безруков.

Якщо ідею реалізують, то цілком ймовірно одразу будуть підвищені ціни на вивіз сміття, а на цвинтарях вже легально, а не за хабарі, продаватимуть місця. З іншого боку, бізнесмени будуть стежити за чистотою на ввірених їм погостах та посилять охорону від бомжів і вандалів.

Водночас Руслан Крамаренко вважає, що кладовища все-таки залишать у комунальній власності, як і метрополітен, "Київпастранс", і "Київзеленбуд". "Адже в нас 26 категорій пільговиків! "Зеленбуд" обслуговує парки, його теж не зачеплять. А ось віддати в оренду сміттєві звалища, думаю, варто, як і окремі ділянки міського колектора", - зазначив чиновник.

За його словами, сам колектор - стратегічне підприємство - не зачеплять. На приватизацію може піти і фармзавод (КП "Фармація")".

Зараз у Києві налічується 197 комунальних підприємств, а які з них виставлять на продаж, поки відкрите питання.

Читайте також:

У Києві подорожчала прописка

Місць на кладовищах Києва вистачить лише на три роки

Київські бювети будуть платними

В самому центрі Києва відкрили завод зі спалювання сміття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: