У Києві заарештували скандального екс-полковника СБУ

Екс-полковника звинувачують у застосуванні підроблених документів з метою продажу конфіскованого цирконію і гафнію.

В середу, 27 серпня, у приміщенні Генпрокуратури був затриманий скандальний екс-полковник СБУ Валентин Крижанівський, що кілька років перебував у розшуку.

Крижанівського затримали співробітники СБУ за наводкою з Генпрокуратури, де несподівано з’явився втікач. Саме прокуратура і розслідує справу проти екс-полковника, якого звинувачують у застосуванні підроблених документів з метою продажу конфіскованого цирконію і гафнію.

За неофіційними відомостями, Крижанівський прямував у кабінет замгенпрокурора Віталія Щоткіна, який перебуває на лікарняному.

Нагадаємо, колишній помічник начальника управління "К" СБУ Валентин Крижанівський у листопаді 2005 року звинуватив голову СБУ Ігоря Дріжчаного в контрабанді бракованого гафнію до Китаю, спробі заволодіти 435 мільйонами доларів з рахунків Павла Лазаренка, руйнуванні спецслужб СБУ і низці інших злочинів. Дріжчаний спростував звинувачення Крижанівського.

СБУ вважає звинувачення Крижанівського на адресу Дріжчаного спробою відхилитися від відповідальності за власні злочини. Проти Крижанівського в Україні було порушено 3 кримінальних справи, після чого він заявив про переслідування і переїхав до Росії.

Генпрокуратура проводила слідство у кримінальній справі за фактом зловживання Крижанівським службовим становищем і використання підроблених документів з метою реалізації значної кількості цирконію і гафнію, конфіскованих у рамках розслідування іншої кримінальної справи, яка призвела до недоотримання державним бюджетом України значних грошових коштів.

У 2006 році Крижанівський отримав російське громадянство.

Читайте також:

СБУ просить Лозінського здатися добровільно

СБУ вимагає заборонити чиновникам незадекларовані доходи

Генерал СБУ уявив себе Де Ґоллем і йде в президенти

Генерал СБУ перерізав собі горло при спробі викинутися з вікна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: