У Києві заробітчан розводять фірми-лохотрони, обіцяючи хорошу роботу та єврожитло
Зовні гуртожиток виглядає як "євро", а всередині - казарма з кімнатами на 100 чоловік, та й потрапити до нього ще велика проблема.

У Києві орудують фірми, які пропонують високоплачувану роботу на додачу з гуртожитком. При укладанні угоди вимагають у людей, які приїхали за роботою та житлом, 400-500 гривень, ніби за перший тиждень проживання.
Однак після підписання паперів люди, як правило, залишаються і без грошей, і без роботи.
Тож, ТСН вирішила провести свій експеримент та відправила влаштовуватися на роботу журналістку Наталію Гончарову.
Оголошення зазвичай знаходять у газеті з обіцянками хорошої зарплати, а також з харчуванням, спецодягом, душем. І до контор, які обіцяють подібні умови, вишукуються чималі черги.
Клієнтів запускають по одному та зачиняють двері. Поки ви читеєте договір, дівчина обіцяє гуртожиток з євроремонтом, безкоштовне харчування та зарплату 3000 грн на тиждень.
Наступна інстанція знаходиться на іншому кінці Києва - кілометрів за 20 від попередньої. Тут знову черга, у якій можна просидіти більше трьох годин. Тож на цьому етапі більшість просто здаються.
Ті, що витримали, їдуть ще 20 кілометрів до наступного пункту - гуртожитку. Але не факт що вас туди впустять, охоронець запропонував чекати на коменданта.
На дзвінок Наталії до контори, де заключалася угода, їй відповіли байдужістю і грубістю.
Але, як розповів мешканець Вінниччини Вячеслав Шаран, якому довелося побувати у єврогуртожитку, розповів, що всередині приміщення облаштоване наче казарма, де живуть по 100 чоловік в одній комнаті на двохярусних ліжках.
Як пояснив хлопець, він одразу звідти пішов, адже навіть оплата праці виявилася набагато меншою, ніж було обіцяно. Заміст 300 грн за день видавали по 8 грн за годину.
Самостійно договір з таких компаній забрати вже неможливо. Юристи пояснюють, що угода складена відповідно до норм законодавства. "Роботодавець стороною договору не являється, а відповідно перед вами з приводу надання посади жодних зобов'язань немає", - розповів юрист Євген Огарков.
"Довести провину цих утримуючих фірм практично не можливо, тому що потерпілі укладають угоду з фірмою, а в угоді написано що вони не мають жодних претензій", - пояснили в міліції.
На день по таких розкиданих у столиці фірмах проходить не менше ста осіб. Умови хитромудрого договору фірма виконала - житло дала, роботою наділила. Однак юристи радять все одно судитися, адже іншого шляху повернути гроші немає.
В Україні з'явився новий лохотрон для бідних
Родину виселяють з квартири, на яку вони все життя збирали кошти
Аферисти витягували з чоловіка гроші за авто, яке той і в очі не бачив