У Києві затримали банду, яка легалізувала в Україні російських злочинців

Учасники злочинної схеми укладали фіктивні шлюби з українками та навіть імітували свою смерть.

У понеділок, 12 травня, Нацполіція спільно із Київською прокуратурою затримали групу людей, які допомагали російським злочинцям отримати українське громадянство.

Про це повідомила прокуратура міста Києва на своїй сторінці Facebook.

Так, учасники злочинної схеми укладали фіктивні шлюби з громадянками України. Щоб максимально прискорити цей процес, надавалися фальшиві довідки про вагітність жінок. Через місяць шлюб розривався, а розшукувані російські особи залишалися в Україні під прізвищем своїх фіктивних дружин.

Крім того, деякі із зловмисників навіть імітували свою смерть в Україні, щоб їх зняли із розшуку у РФ.

Прес-секретар столичної прокуратури Надія Максимець зазначила у  себе на сторінці у Facebook, що за схожою схемою українське громадянство отримав російський диверсант Олександр Дакар, який напав на добровольців АТО Адама Осмаєва та Аміну Окуєву.

Слідство встановило, що за такою схемою учасники банди легалізували 5 російських громадян, які перебували у розшуку.

Серед них, екс-начальник управління організації матеріально-технічного забезпечення МВС Російської Федерації, помічник заступника Міністра МВС РФ, який розшукувався за розтрату бюджетних коштів, його спільник, організатор та учасники злочинних організацій.

Чотирьох із них, зокрема заступника Міністра МВС РФ, було вже затримано та повідомлено про підозру у вчинення злочину.

Крім того, у злочинців знайшли та вилучили велику кількість внутрішніх та закордонних паспортів, підроблені посвідки на проживання, службові посвідчення, зброю, а також суму понад 230 тис. грн., 134 тис доларів США, понад 14 тис євро та 1,4 млн російських рублів.

Нагадаємо, що підготовлений у Росії кілер, відомий як Олександр Дакар, 1 червня у Києві на Подолі напав на добровольців АТО – Адама Осмаєва та його дружину Аміну Окуєву. Адам Осмаєв, якого в Росії звинувачують у замаху на президента Володимира Путіна, у результаті отримав поранення. Сам нападник також отримав важкі поранення і зараз перебуває під посиленою охороною в лікарні.

Чоловік, який представився Аміні і Адаму як кореспондент французької газети "Ле монд" Алекс Вернер, і мав паспорт громадянина України на ім'я Олександра Дакара, насправді - громадянин РФ Артур Денисултанов, уродженець Чечні. Чоловік легалізувався в Україні шляхом шлюбу з громадянкою України і певної схеми фальсифікації документів через кілька органів влади. 

ВідеоСтрілянина на Подолі: Адам Осмаєв та поранений кілер отямилися після операцій

Залиште свій коментар