У Києві збираються відродити витверезники

Після скандальної смерті студента в київському райвідділку міліції у МВС виступили з пропозицією повернути в Україну практику медичних витверезників.

Керівництво київської міліції виступило із пропозицією відродити медичні витверезники, які були закриті наприкінці 1990-х років.

Приводом для цього стала смерть студента Ігоря Індило у Шевченківському райуправлінні міліції. Правоохоронці кажуть, що якби його доставили у витверезник, то трагедії можна було б уникнути – у спеціалізованому закладі хлопця привели би до тями, поклали спати і потім відпустили додому.

"У витверезниках п'яних обливали водою, якщо дуже буянили, зв'язували, поки не заспокояться, давали відіспатися, застосовували медикаменти, якщо потрібно. У відділках міліції це зробити неможливо", - пояснив керівник відділу зв'язків із громадськістю ГУ МВС у Києві Володимир Поліщук.

"Ми змушені приймати людей, якщо вони порушують громадський порядок на вулиці в стані сп'яніння. За хуліганство або "непокору міліції" зобов'язані доставити в управління. Але тут вони можуть і в бійку полізти на п'яну голову або впасти з висоти власного зросту, і потім трапляється трагедія, як це сталося з Ігорем Індило", - додав Поліщук.

Коли ідея втілиться в життя – поки що не відомо. Для цього потрібно ухвалити відповідне рішення Кабміну або закон, який би прописав джерела фінансування витверезників, а також умови утримання в них. Наркологи вважають, що це питання ще потребує громадської дискусії, адже в європейських країнах такої практики немає, і закрили витверезники саме через те, що вони порушують права людини.

Зараз на п'яних людей на вулиці ніхто уваги не звертає - міліція не зобов'язана (якщо вони не хуліганять), а "швидка", як правило, забирає тільки при "розладі сприйняття". Послуги приватних наркологів коштують недешево: крапельниця і препарати, необхідні для протверезіння, обходяться в 700-1000 гривень.

Читайте також:

Після смерті студента в райвідділку МВС перевірить усіх міліціонерів

Судмедексперти: студент у міліції помер через падіння

У Києві студент загадково загинув у райвідділку міліції

Міліціонери переламали тверезому дизайнеру руки у медвитверезнику

ВідеоУ Києві збираються відродити витверезники

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: