Знайдено таємну в'язницю НКВС

Сенсаційна знахідка в мурах "Київської фортеці". Науковці передбачають, що знайдений тунель міг бути таємною в'язницею НКВС.

У мурах "Київської фортеці" виявили тунель, у якому могла бути таємна в’язниця НКВС. Принаймні так стверджує директор музею. Водночас прискіпливо дослідити знахідку неможливо - поруч іде будівництво. Про його законні підстави кажуть самі забудовники, тоді як у прокуратурі порушили кримінальну справу.

У центрі Києва, на Печерську, кипить робота. Будівельники метр за метром забудовують цінну землю столиці.

Директор музею «Київська фортеця» В’ячеслав Кулинич каже, що ця земля мала б належати музею, бо є підстави вважати, що саме тут у 30-ті роки минулого століття НКВС облаштували в’язницю.

Картина "Гості з НКВС" невідомого автора (Фото: sgu.ru)
Картина "Гості з НКВС" невідомого автора (Фото: sgu.ru)
На доказ - остання знахідка - мур, засипаний землею. Всередині трухляві дошки, що нагадують нари, і ґрати на вікнах.

Васильківські Вали "Печерської фортеці" – пам’ятка архітектури національного значення, а сама фортеця – найбільша у Європі фортифікаційна споруда кінця 18 століття. Подібні об’єкти за кордоном недоторканні та приносять державі прибутки за рахунок туризму. Утім, в Україні формула інша: збудував - продав і знову за будову.

Нині територія Київської фортеці під тиском забудовників. Відкрите акціонерне товариство «Південьзахідтрансбуд» - один із них. З документами, начебто, все гаразд.

Рішення Київради є, але якщо пильно придивитись, на деяких документах іще й чорнило не висохло. Дата останнього - 12 жовтня 2007 року. Саме тоді й мали починати будівництво, яке фактично триває вже не один рік. Будівельники скаржаться, мовляв, Президент своїми указами про захист культурної спадщини палки в колеса вставляє, тоді як людство не може тупцювати на місці.

Чи поділяє таку думку головний архітектор міста Василь Присяжнюк, з’ясувати не вдалося. На численні звернення ТСН - жодної реакції. Можливо, там де мовчить чиновник, чути передзвін монет?

Як повідомили ТСН у прокуратурі міста Києва, за фактом перевищення службових повноважень працівниками "Південзахідтрансбуду" порушено карну справу. Слідство триває але до суду ніяк не дійде.

Місцевий сторож знає про тутешні фортечі вали не з книжок. Він особисто знаходив людські кістки. Каже, якби землю копнути хоч на два метри, роботи вистачить на багато років вперед.

Дирекція музею наполягає на ретельних розкопках, аби до справи замість археологів взялися експерти-криміналісти. Будівельники кажуть: будова триває осторонь від історичних пам’яток і не може їм зашкодити.

Очевидно, поставити крапку в цій справі зможе лише суд.

ВідеоУ Києві знайдено таємну в'язницю НКВС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: