У Києві знесли старовинний особняк, на його місці буде офісна будівля

Вперше містобудівна рада розглянула проект адміністративної будівлі на вулиці Сагайдачного, 1б в березні 2007 року.

 У ніч на 30 грудня в Києві знесли старовинний особняк - будинок 1909 року на вул. Сагайдачного, 1б. Про це пише "Газета по-киевски".

Як повідомляється, вперше містобудівна рада розглянула проект адміністративної будівлі на вулиці Сагайдачного, 1б в березні 2007 року.

П`ятиповерхову офісну будівлю з підземним паркінгом "вписати" в схил запропонував архітектор Юрій Бородкін. Особняк він пропонував залишити, затуливши його масивною офісною будівлею. Замовник – ТОВ "Сітко-Подол-Київ".

Особняк_Київ
Газета по-киевски
Старовинний особняк
 Проте члени Містобудівної ради "завернули проект з таких причин: зовсім "не подільська архітектура" (відповідає стилю двох сусідніх готелів під фунікулером), проектована будівля закриває стару, знаходиться дуже близько до тунелю метрополітену. Від проектувальників вимагали знизити поверховість і не затуляти пам`ятник архітектури.

Через три роки проект виріс до одинадцяти поверхів з підземним паркінгом на 38 машиномісць. Містобудівне обгрунтування для проекту написав Віктор Вечерський, заступник директора Науково-дослідного інституту охорони пам`яток.

Питання про те, щоб було видно триповерховий будиночок на Поштовій площі, який знаходився в державному реєстрі пам`ятників з 1994 року, а також входив в історико-культурний заповідник "Стародавній Київ", вже не порушувалося.

13 липня 2010 року Українське товариство охорони пам`ятників схвалило його виключення з реєстру пам`ятників, а 13 грудня 2009 року Мінкультури остаточно вирішило долю будівлі.

Нагадаємо, як стало відомо нещодавно, на місці садиби Булгакова під Києвом зводять елітні котеджі.

Читайте також:

Софійський собор можуть віддати Московському патріархату

У Києві визначилися з районами "хрущовок" під реконструцію

Київрада "розпродає" Андріївський узвіз під торгові центри

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: