У Києві знесуть пам'ятник радянському діячеві Петровському

Пам'ятник у майбутньому може зайняти місце у Парку радянського періоду, де будуть розташовані монументи інших радянських діячів.

КМДА вирішила демонтувати пам'ятник радянському діячеві Григорію Петровському, розташований у Печерському районі Києва.

Про це сказано в розпорядженні міськадміністрації.

Замовником визначено демонтаже комунальне підприємство "Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт".

Дирекція повинна також забезпечити збереження пам'ятника до визначення місця розміщення демонтованих на території міста скульптур.

Крім того, міськадміністрація доручила Печерській райадміністрації впорядкувати прилеглу до демонтованої скульптури територію.

Григорій Петровський - російський революціонер, радянський партійний і державний діяч. Був головою Всеукраїнського ЦВК, головою Всеукраїнського революційного комітету. З боку УРСР підписав Договір про утворення СРСР і був одним зі співголів ЦВК СРСР. Також був головою Всеукраїнського ЦК "незаможних селян", займав важливі посаді в Комінтерні.

У грудні 2008 року чотири активісти "Конгресу українських націоналістів" пошкодили пам'ятник Петровському, відбивши на монументі вуха, ніс і пальці скульптури.

В 2008 році Шевченківська райадміністрація ініціювала створення на території району Парку радянського періоду з пам'ятників радянським діячам у разі їх демонтажу на території міста.

Раніше Київміськадміністрація ініціювала демонтаж 27 пам'ятників радянським діячам, розташованих на території міста, серед них - 17 пам'ятників Володимиру Леніну, 2 - Надії Крупській, 2 - Феліксу Дзержинському, по 1 - Станіславу Косіору, Григорію Петровському, Михайлу Калініну.

Нагадаємо, на Львівщині було вирішено замінити пам`ятник Леніну на монумент Матері-України. Цей монумент може з`явитися у місті Самбір Львівської області на місці, де раніше стояв пам'ятник Леніну, вже у січні 2010 року. Схожий монумент зараз є лише на майдані Незалежності у Києві.

Читайте також:

Пам'ятник Леніну на Львівщині замінять Матір'ю-Україною

Полтавчанам запропонували вибрати між Леніним та Мазепою

Пам'ятник Івану Мазепі відкрили у Чернігові з боєм

У рідному місті Сталіна облили фарбою його пам'ятник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: