У Києві знову скасовані нові комунальні тарифи

Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в Києві визнали таким, що суперечить нормам чинного законодавства.

Київський окружний адміністративний суд заборонив Київській міськдержадміністрації і КП "Інформаційно-обчислювальний центр" стягувати плату за житлово-комунальні послуги відповідно до тарифів, затверджених рішенням КМДА від 29 квітня 2009 р.

Про це журналістам повідомив сьогодні перший заступник міністра юстиції Євген Корнійчук. Він уточнив, що вказане рішення ухвалене у зв'язку із зверненням Міністерства юстиції. "Мін’юст аргументував свою позицію тим, що підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в Києві суперечить нормам чинного законодавства", - пояснив він.

Зокрема, за словами Корнійчука, закон про ціни і ціноутворення забороняє підвищувати тарифи за наявності заборгованості перед державними підприємствами або установами. "Нам відомо про існування такої заборгованості КМДА з виплати зарплати бюджетникам - лікарям, вчителям, а також з виплати пенсій", - сказав Корнійчук.

Він також повідомив, що відповідно до ст. 73 закону про житлово-комунальні послуги, рішення про підвищення тарифів має ухвалювати не місцева держадміністрація, а місцева рада. "Тобто, таке рішення мало ухвалюватися Київрадою, а не КМДА, - пояснив він. - Ми так само діятимемо відносно підвищення тарифів у будь-якому іншому місті, якщо вони будуть незаконними".

Нагадаємо, розпорядженням київської влади з 1 червня у місті були підвищені тарифи на комунальні послуги.

6 липня Шевченківський райсуд столиці зупинив дію розпоряджень столичної адміністрації про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

27 липня рішенням Апеляційного адміністративного суду столиці ухвалу Шевченківського суду було скасовано і розпорядження КМДА про підвищення тарифів у столиці знову набуло чинності.

Як відомо, розпорядження мерії збільшувало тарифи на воду і опалювання приблизно вдвічі.

Так, вартість послуги за холодне водопостачання і водовідведення за наявності квартирного або будинкового лічильника затверджена у розмірі 3,02 грн за 1 кубометр (була плата 1,48 грн), за відсутності засобу обліку - 16,61 грн на 1 людину (була 8,14 грн).

Вартість послуги за гаряче водопостачання і водовідведення за наявності лічильника складатиме 13,69 грн за 1 кубометр (було 7,38 грн), без засобу обліку - 47,92 грн за 1 людину (була 25,89 грн).

Тариф на послугу з централізованого опалювання для населення за відсутності засобів обліку теплової енергії затверджено у розмірі 2,38 грн за 1 кв. м опалювальної площі на місяць (зараз 1,6 грн за 1 кв м на місяць). Суму тарифу встановлено для розрахунків за опалювання щомісяця протягом року.

Читайте також:

Кличко вимагає порушити кримінальну справу проти Черновецького

Уряд радить киянам не платити за воду й опалення за новими тарифами

Тимошенко заспокоїла: тарифи на електроенергію підвищуватися не будуть

Ціни на газ вирішили підняти вже з вересня

ВідеоУ Києві знову скасовані нові тарифи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: