У Київ масово повертаються заробітчани

Збільшення кількості приїжджих пояснюється тим, що працедавцям вигідно їх працевлаштовувати, істотно економлячи на зарплатах.

Київ переживає другу хвилю трудової міграції з регіонів – заробітчани, що виїхали на початку кризи, знову повертаються в столицю, оскільки вони не змогли працевлаштуватися вдома.

За даними Київського міського центру зайнятості, на даний момент приїжджих робітників на 2% більше, ніж киян, при цьому раніше це співвідношення було рівним. Збільшення кількості приїжджих рекрутери пояснюють тим, що працедавцям вигідно їх працевлаштовувати, істотно економлячи на зарплатах. Крім того, орендні ставки на квартири в столиці помітно знизилися в порівнянні з даними на кінець 2008 року, тому знімати житло в Києві стало доступніше, особливо гуртом.

Як правило, шукають роботу в Києві заробітчани з навколишніх областей і областей, що найбільше постраждали від кризи. Так, з Чернігівської області до Києва приїхало 1,8 тисяч людей, з Харківської – 1,7 тисяч, з Житомирської – 1,6 тисяч заробітчан. Менше за інших прагнуть потрапити до столиці мешканці Волинської і Закарпатської областей, звідки працювати до Києва приїхали тільки 300 людей.

У порівнянні з докризовими часами, змінилася структура попиту на київському ринку праці. Якщо раніше у приїжджих мали потребу в основному будівельні компанії, то тепер – заводи і комунальні підприємства. Так, фрезерувальників, шліфувальників і токарів потребує завод "Маяк", необхідні нові співробітники заводу "Буревісник" і "Авіант". У середньому робітнику пропонують близько 2 тисяч гривень.

Не дивлячись на безробіття, кияни не погоджуються на брудну і малооплачувану роботу. Так, у Київському центрі зайнятості зареєстровано близько 40 тисяч безробітних, це в 1,5 рази більше торішніх показників. При цьому на 240 вакансій для малярів припадає тільки 22 резюме від претендентів, на 200 вакансій штукатурів - тільки 15 резюме.

На відміну від столичних жителів, приїжджі погоджуються на будь-яку роботу за зарплату у 2 тисяч гривень і койкомісце в гуртожитку. Деякі компанії взагалі розміщують робітників у вагончиках прямо на будмайданчиках. Вакансій з наданням житла з нормальними побутовими умовами в базі центру зайнятості вкрай мало.

Читайте також:

Київські безробітні збирають овочі для депутатів

Українці перебирають вакансіями

Євросоюз незаконно експлуатує українських студентів

Українських заробітчан не чекають на сезонних роботах за кордоном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: