У Київській області 3-річна дитина проковтнула магнітні кульки від неокуба

Дата публікації
Перегляди
572
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Київській області 3-річна дитина проковтнула магнітні кульки від неокуба

Фото: УНІАН

Дівчинку прооперували.

У Київській області 3-річна дитина проковтнула деталь від нині модних неокубів - це іграшка-конструктор, яка складається з багатьох магнітів. Дівчинці зробили операцію.

За статистикою, всього 30% іграшок на ринку українського виробника. Як обрати якісні іграшки, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Анастасії Татариновій 34 роки. Вона живе в Київській області та має двох донечок:10-річну Ксенію та 3-річну Сашу. На Різдво друзі родини подарували маленькій Саші конструктор із магнітів. Дівчинка не проявляла до нього інтересу, але якось шукала цукерки, але випадково знайшла забавку і проковтнула деталь. 

Коли у малечі погіршилося самопочуття, мати викликала швидку. Рентген показав, що всередині дитини є п'ять магнітів. Дівчинку прооперували і зараз Саша одужує вдома. "Крім нас, в лікарні було двоє дітей, які також травмувалися іграшками, 9-річний і 14-річний хлопчики", - розказує жінка.

Діти травмуються іграшками щодня, каже керівник дитячої хірургії Ігор Висоцький. "Протягом дня кілька разів звертаються з подібними скаргами. Найчастіше - це магніти, батерейки різного діаметру та видів, елементи конструкторів", - розповів він. 

Як убезпечити дитину від неякісних іграшок

Як убезпечити дитину від неякісних іграшок

Якщо вчасно не надати допомогу, каже лікар, то може бути найгірший фінал. Утім, відтежувати, що дитина щось проковтнула, майже неможливо. Малюки рідко розповідають про це. Саме тому найперше, що можуть зробити батьки, - купити якісні вікові іграшки для своєї дитини. Якщо конструктор надійний, то виробники додають в елементи своїх іграшок певну речовину, яка світиться на рентгені.

За словами директорки Асоціації іграшок Наталі Іваненко, за підрахунками, 50 відсотків забавок, які продають, не повинні потрапляти до рук дітей. Приміром, вони не мають маркування, інформації про її хімічний склад, даних виробника, українського перекладу тощо. Саме тому важливо звератти увагу на вікове призначення іграшок, назву та адресу імпортера і виробника, термін придатності, знак відповідності та інструкції.

Повʼязані теми:

Наступна публікація