Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Київському центрі трансплантації кісткового мозку у 16 пацієнтів виникла проблема із проведенням пересадки

У Київському центрі трансплантації кісткового мозку у 16 пацієнтів виникла проблема із проведенням пересадки

Цей заклад муніципальний, тому трансплантації роблять лише киянам.

16 пацієнтам Київського центру трансплантації кісткового мозку не можуть провести пересадку. Забір стовбурових клітин їм зробили торік у грудні. І трансплантацію більшості з них мали провести ще в березні.

Утім, спочатку на заваді став карантин, а згодом і рішення Київради, за яким таку допомогу можуть отримати лише ті, хто зареєстрований у столиці щонайменше рік. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цей заклад муніципальний, тому трансплантації роблять лише киянам.

Пацієнти вже готові заплатити власні кошти за пересадку, але в клініці немає навіть тарифу на операції. Їх роблять іще в 4 лікарнях України. Але транспортувати стовбурові клітини небезпечно, а забрати нові не вийде. І до того ж, у кожному закладі свій лист очікування.

У департаменті охорони здоров'я пояснюють: депутати Київради ухвалили це рішення, бо від 1 квітня стартував другий етап медичної реформи. Національна служба здоров'я України (НСЗУ) не має медичного пакета для трансплантації, тому в Києві цей напрямок фінансують із міської програми.

"Щорічно близько 60% пацієнтів, які лікувались у центрі трансплантації, були мешканцями інших регіонів. Ми не в змозі забезпечити за кошти міського бюджету мешканців усіх інших регіонів. Зважаючи на це і була прийнята така норма", - повідомила заступниця директора департаменту охорони здоров'я міста Києва Галина Зборомирська.

Відео 16 пацієнтам Київського центру трансплантації кісткового мозку не можуть провести пересадку

Між життям і смертю. 16 пацієнтам Київського центру трансплантації кісткового мозку не можуть провести пересадку. Забір стовбурових клітин їм зробили торік у грудні. І трансплантацію більшості з них мали провести ще в березні. Утім, спочатку на заваді став карантин, а згодом і рішення Київради. Вихід для пацієнтів, які стали заручниками ситуації, шукала ТСН.    

16 пацієнтам Київського центру трансплантації кісткового мозку не можуть провести пересадку

Такої проблеми не було б, якби заклад увійшов до пілотного проєкту з трансплантації МОЗу. Тоді за трансплантацію платила би держава. Чому його досі не включили до переліку, у міністерстві кажуть - не могли.

"Київський центр трансплантації кісткового мозку перебував у стані припинення своєї діяльності згідно офіційної інформації, даних із реєстру ЄДРПОУ. Зараз ми плануємо, що до середини липня ми всі заклади, які подалися і виявили своє бажання бути учасниками, будемо їм таку можливість давати", - каже заступник міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Ігор Іващенко.

Серед них і Київський центр трансплантації. Але скільки часу мине, доки заклад отримає фінансування, невідомо. Життя ж 16 пацієнтів щодня перебуває на межі.

Нагадаємо, що уперше в Україні 1 квітня провели трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора. Першим пацієнтом став однорічний Назар із вродженим імунодефіцитом. Його донором був громадянин Німеччини, звідки й доправили кістковий мозок. А вже нині лікарі звітують про успіх операції.

Залиште свій коментар

Вибір редакції