У київському зоопарку не виявили порушень: "тварини мерли випадково"

Київська прокуратура не виявила нічого підозрілого в зоопарку. Міліція не бачить причин порушувати справу з приводу отруєнь тварин - "жодних претензій".

Після останніх перевірок київського зоопарку чиновники заявили, що зоопарк фактично зразкове підприємство, а тварини гинули через безглузду випадковість.

Перший етап перевірок у справі загибелі тварин завершила столична прокуратура. "Ми спільно з головком ветеринарної медицини Києва та Інститутом зоології з'ясовували умови утримання тварин, стан приміщень, де розміщуються тварини, якість кормів і раціону - все в порядку, жодних претензій", - розповіла прес-секретар прокуратури Мирослава Мушка.

Єдине, що здалося ревізорам дивним - це те, що система відеоспостереження у вольєрах є, але не працює. У зоопарку пояснили, що немає грошей запустити всі камери, але з іншого боку - це і необов'язково.

Найголовніше питання - чому ж гинули тварини - поки відкрите. Прокуратура не виявила нічого підозрілого в зоопарку, а в РВВС Шевченківського району не бачать причин порушувати справу з приводу отруєнь тварин.

На цій версії, нагадаємо, наполягало керівництво звіринця, такими ж були висновки ветеринарів. Тим часом опоненти стверджували, що справа у жахливих умовах утримання тварин в зоопарку.

Днями з'являться результати ще однієї перевірки - Мінприроди. Вони також будуть позитивними. "Днями міністр підпише документ, у ньому все досить позитивно. Але я, наприклад, вважаю, що в смерті тварин винне керівництво звіринцю. Особисто буду просити міністра не підписувати цей документ, а ще раз все ретельно перевірити", - сказала заступник голови "Всеукраїнської екологічної ліги", член комісії Тетяна Тимочко.

Поставити крапку у всій цій колізії повинні депутати Київради, але результати перевірок приходять занадто повільно. "Тільки зараз якісь документи починають приходити. Але для наших висновків потрібна повна картина, адже провести експертизи самостійно ми не можемо. Після аналізу ми запропонуємо Київраді конкретні кроки щодо подальшої долі зоопарку", - зауважив член слідчої комісії, депутат Київради Олександр Бригинець.

Нагадаємо, 31 травня мер Києва Леонід Черновецький усунув з посади директора Київського зоопарку Світлану Берзіну на час проведення розслідування фактів загибелі тварин у зоопарку.

24 червня тут померла самка гаяла Туай, 30 травня загинула самка бізона Вія, 25 травня - верблюдиця, а 27 квітня - азіатський слон Бой.

Читайте також:

Київський зоопарк потрапив до десятки найгірших звіринців світу

У мерії розглянуть питання про звільнення директора Київського зоопарку

Офіційно: слона в Київському зоопарку отруїли

Київська міліція відмовилась порушувати справу через загибель тварин у зоопарку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: