У Київському зоопарку через нестачу їжі померли три пінгвіни

У столичному звіринці проводжують помирати тварини. Цього разу від неякісного утримання та недостатнього харчування загинули три пінгвіни.

У Київському зоопарку померли три пінгвіни. Перший з пінгвінів Гумбольдта помер у понеділок, 30 серпня, ще два пінгвіна загинули в суботу, 4 вересня, повідомила ініціативна група порятунку Київського зоопарку.

За версією фахівців ініціативної групи, смерть настала внаслідок поганих умов утримання, неякісного та недостатнього годування.

Водночас керівництво зоопарку запевнило, що тварини померли від аспергільозу - інфекційного грибкового захворювання, яким були хворі з 2004 року.

Активісти порятунку зоопарку відзначили, що в линьку пінгвіни увійшли худими та послабленими, в результаті вони загинули від вторинних інфекцій.

Линька (зміна пір'я) у пінгвінів Гумбольдта триває близько 40 днів, у цей період вони зовсім не їдять. Перед лінькою пінгвіни повинні накопичити достатньо жиру, тому в них спостерігається передліньковий жор, під час якого птиці споживають риби в півтора рази більше, ніж зазвичай.

При цьому важливо, щоб риба була свіжою і різних видів. Також важливо не турбувати пінгвінів в період линьки, оскільки при стресі "згорає" багато калорій, і птахи швидко втрачають вагу.

Цього разу в зоопарку, незважаючи на те, що пінгвіни не набрали достатньо ваги, їх перевели в інше приміщення з гіршими умовами утримання і санітарним режимом.

У єдиного пінгвіна Гумбольдта, що залишився в Київському зоопарку, майже немає шансів прожити довго без своєї групи. Адже пінгвіни - соціальний вид тварин. Дорослі птахи з року в рік гніздяться в одному і тому ж гнізді з тим же самим партнером.

Кожна самка чудово знає розташування свого гнізда і відрізняє свого пташеня по голосу, кожна пара має свою невелику територію навколо гнізда і добре знає своїх сусідів. Пінгвіни часто влаштовують спільне полювання на великі зграї риб, іноді разом з іншими видами пінгвінів.

Вік загиблих пінгвінів - близько 6-7 років. Тривалість життя в неволі - до 30 років і більше.

Пінгвін Гумбольдта знаходиться на межі зникнення: світова популяція налічує 12000 пар, з яких 8000 гніздиться в Чилі, а 4000 - в Перу.

Увага громадськості до столичного зоопарку прикута після низки смертей тварин, які почалися ще навесні цього року. 27 квітня помер азіатський слон Бой, 25 травня - верблюдиця, 30 травня - самка бізона Вія, 24 червня тут - самка гаяла Туай. А 1 вересня у звіринці помер  шимпанзе на прізвисько Джонні, який лише 26 серпня прибув до зоопарку і до 6 вересня мав перебувати на карантині.

Водночас київська прокуратура не виявила жодних порушень у роботі зоопарку та назвала причиною смерті тварин безглузду випадковість.

Читайте також:

У Київському зоопарку запевнили, що пінгвіні померли не від голоду

Шимпанзе в київському зоопарку помер від ниркової недостатності

Чергова смерть у Київському зоопарку: помер шимпанзе

У київському зоопарку не виявили порушень: "тварини мерли випадково"

У мерії розглянуть питання про звільнення директора Київського зоопарку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: