У КМДА назвали провокацією чутки про русифікацію столичних шкіл

Влада столиці має намір розширювати мережу російськомовних шкіл у місті тільки за бажанням батьків учнів.

Начальник Головного управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації Віра Горюнова заявила, що влада столиці буде розширювати мережу російськомовних шкіл у місті тільки за бажанням батьків учнів.

"Київ є багатонаціональною і полікультурною європейською столицею, в якій проживає 135 національностей. Головне управління освіти і науки наголошує в першу чергу можливість розширення мережі шкіл, де вивчають іноземні мови і мови національних меншин, в тому числі російську. Виключно у випадку, якщо виникне потреба в задоволенні запитів на таку освіту. Зрозуміло, що про русифікацію шкіл у столиці мова не йде, а чутки про це є провокацією", - сказала Горюнова.

Вона наголосила, що право громадян використання досягнень культур і мов (у тому числі під час здобуття освіти) гарантоване Конституцією України та законами України.

За інформацією Головного управління освіти і науки КМДА, у 2010-2011 навчальному році в середніх загальноосвітніх навчальних закладах Києва викладали 28 мов, з них 9 - мови національних меншин (іврит, польська, вірменська, болгарська, арабська, німецька, новогрецька, російська).

Росіяни є найчисельнішою національною меншиною, саме тому у Києві працює 7 російськомовних, 11 - двомовних шкіл (з українською та російською мовами викладання), у яких 6 тис. 400 учнів мають можливість здобувати повну середню освіту з усіх предметів рідною мовою (російською) . Крім того, 52 тис. 687 учнів вивчають російську мову як навчальний предмет.

"В цілому в цьому навчальному році російську мову вивчають 26% від загальної кількості учнів міста. Факультативно російську мову вивчають близько 6 тис. учнів. Діти та їхні батьки мають вибір, яку іноземну мову вивчати. ​​Ми можемо розглядати питання додаткового вивчення російської мови в тій чи іншій школі або створення російськомовних класів, якщо це буде ініціюватися батьками. Якщо російськомовні школи чи класи будуть створюватися, це буде робитися не за рахунок кількості україномовних шкіл і класів", - наголосила Горюнова.

За даними прес-служби КМДА, основну частину населення Києва складають українці - 72,5%, 21% - росіяни, 4% - євреї, 1% - білоруси, представники інших національностей - 1,5%. Серед них - поляки, вірмени, татари, молдавани, азербайджанці, грузини, узбеки, болгари, греки та ін.

У столиці діє Програма сприяння гармонізації міжнаціональних відносин та підтримки українців, які проживають за межами України, на період до 2012 року, яка спрямована на задоволення національно-культурних потреб, збереження та розвиток етнічної, культурної та мовної самобутності національних меншин, які проживають у Києві.

Всього в 2010-2011 навчальному році в Києві працює 519 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких 222 023 учні систематично вивчають українську мову.

Як повідомлялося, міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник вважає Київ російськомовним містом.

Читайте також:

Новий підручник з історії для старшокласників: зникли розділи "Русифікація" та "УПА"

Міносвіти рекомендує школам дитячий журнал, в якому принижують галичан

У Макіївці батьки учнів української школи відстояли навчальний заклад

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: