У Коцюбинському залякують головну редакторку руху "Чесно", яка виступає за приєднання селища до Києва

У Коцюбинському залякують головну редакторку руху "Чесно", яка виступає за приєднання селища до Києва

У Коцюбинському залякують головну редакторку руху "Чесно", яка виступає за приєднання селища до Києва

Фото: ЧЕСНО

На будинку, де мешкає головна редакторка сайту руху "Чесно", невідомі встановили табличку, схожу на меморіальну дошку загиблим.

У селищі Коцюбинське Київської області невідомі встановили табличку, візуально схожу на меморіальну дошку загиблим, на будинку, де мешкає головна редакторка сайту руху "Чесно" Ірина Федорів. На табличці написано, що Федорів начебто придбала квартиру за дуже низькою ціною і за вкрадені з бюджету селища гроші.

Про це повідомляється на сайті руху.

"Табличка з’явилася саме у той день, коли ми з громадою під парламентом проводили акцію “Коцюбинське-Київ”. Акція була заздалегідь анонсована. Ірпінські забудовники, які мріють забудувати Біличанський ліс і мають ділянки в лісі, готові тримати в заручниках понад 20 тис. населення без доступу до медицини і якісного доступу до освіти, без комунального транспорту та інших послуг. Відповідно, через мою активну громадянську позицію, і як журналістка, яка висвітлює життя громади, я постійно спостерігаю за тим, як партійці “Нових облич” та лідер цієї партії Володимир Карплюк (колишній мер Ірпеня - ред.) намагається безрезультатно дискредитувати мене в очах колег та громади”, - зазначила Ірина Федорів. 

Вона додала, що їй раніше телефонували з погрозами, доводилося жити з дитиною разом з охороною.

"Щодо вартості квартири, то я надавала довідку публічно, за скільки я її придбала, і це абсолютно ринкова ціна. Зараз вкотре піднімемо відео з камер спостереження, щоб з’ясувати доказову базу. Прикро, що ті виконавці, які це робили, поставили під загрозу здоров’я мешканців. Табличку монтували просто за газовою трубою. Вибухи газу в житлових будинках, на жаль, таких людей нічому не вчать", - зазначила Федорів. 

Рух "Чесно" розцінює цей випадок як чергову спробу залякування та погроз на адресу активістки, яка "відстоює винесення в натуру межі національного парку в Біличанському лісі та порятунок його від забудови, а також адвокатує кампанію приєднання селища Коцюбинське до Києва". Рух звернувся до правоохоронців з вимогою належно розслідувати цей інцидент.

У русі нагадали, що навесні 2018 року в Федорів зрізали в квартирі електролічильник. Влітку 2017 року двоє чоловіків прокололи шини авто, яке належало її сім’ї. У 2016 році навпроти дому журналістки невідомі обписали паркан. Того ж року у під’їзд, де зберігався тираж видання “Громада Коцюбинського”, яке на волонтерських засадах для громади редагує Федорів, намагалися незаконно проникнути невідомі. У всіх цих справах станом на липень 2020 року нікого не було покарано.

Нагадаємо, у червні в американському місті Санта-Моніка кореспондентку "Голосу Америки" Христину Шевченко побили під час висвітлення масових протестів проти расизму та свавілля поліцейських.

Повʼязані теми:

Наступна публікація