У кого з водіїв можуть забирати авто для потреб ЗСУ: зареєстрований новий законопроєкт

Дата публікації
Перегляди
43к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
У кого з водіїв можуть забирати авто для потреб ЗСУ: зареєстрований новий законопроєкт

У кого з водіїв можуть конфіскувати авто / Фото: Pexels

У Раді хочуть дозволити відбирати автомобілі у п'яних або під дією наркотиків водіїв та віддавати їх на потреби армії, поліції та інших держструктур.

Відповідний законопроєкт №7382 зареєстрований на сайті Верховної Ради 17 травня 2022 року. Автори цього законопроєкту хочуть внести зміни до ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення  - за водіння машини в нетверезому стані конфіскувати авто. Норму пропонують запровадити на час воєнного стану до закінчення війни в Україні.

Також п'яні водії повинні будуть сплатити штраф за цією статтею. Нагадуємо, що від 17 березня 2021 року підвищена відповідальність за ст. 130 КУпАП за водіння в нетверезому стані. Сума штрафу та керування машиною у нетверезому стані зросла до 17 000 грн (замість 10 200 грн) з позбавленням права керування на рік. Водії, в яких двічі впіймали нетверезими за кермом, суд позбавляє прав на 3 роки та штрафує вже на 34 000 грн. Суд може також заарештувати таких водіїв на 10 діб або ж конфіскувати у них автомобіль.

Автори законопроєкту №7382 пропонують доповнити  ст. 130 КоАП можливістю конфіскації транспортного засобу в осіб, що знаходяться в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння, для подальшої передачі його на потреби  підрозділів ВСУ, МВС, або ГС ЧС  (за рішенням Кабміну або уповноваженого органу).

Читайте також:

Чи можна розраховувати на відпустку під час війни

У кого можуть забрати авто та інше майно під час війни, хто і коли може отримати компенсацію

Нові правила виїзду за кордон на власному автомобілі: рекомендації НБУ

Повʼязані теми:

Наступна публікація