Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Коломиї відкрили найбільший греко-католицький храм на Західній Україні

Заввишки храм - п'ятдесят два метри, а площа його верхнього та нижнього храмів - півтори тисячі квадратних метрів.

Найбільший у Західній Україні кафедральний собор відкрили в Коломиї, на Прикарпатті.

Заввишки храм - п'ятдесят два метри, площа верхнього та нижнього храмів - півтори тисячі квадратних метрів. Він може вмістити до п'яти тисяч людей, йдеться у сюжеті ТСН.

Експерти кажуть,  розмірами він майже не поступається головному храму греко-католиків, який зводять у Києві. Коломийський кафедральний собор будували майже дванадцять років. На це пішло майже три мільйони доларів.

Гроші та будматеріали давали і прості парафіяни, і меценати. Освячував його глава УГКЦ Святослав Шевчук. Священики кажуть, що саме в Коломиї – центр Коломийсько-Чернівецької єпархії. Тому припускають, що великий собор стане головним храмом для майже двохсот-сорока тисяч греко-католиків Прикарпаття та Буковини.

Микола Сімкайло, єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, розповідає: "У нас є 250 священників і 300 парафій. Це є єпархія. Головне місце, де священики будуть приїжджати. Кожна парафія захоче приїхати сюди відправити. Чи ми їм не дамо це зробити? Дамо!"

"Я греко-католик. Я хрестився в Коломиї, коли мені було 20 років. Я відчув, як жити до і після. Набагато краще стало, коли мене охрестили. Я відчув, що потрібно віддати данину такому величному храму, бо вся громада збиралася на розбудову цього храму", - розповів Олександр Шевченко, жертводавець собору.

ВідеоНайбільший у Західній Україні кафедральний собор відкрили в Коломиї

Залиште свій коментар

Вибір редакції