Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У командуванні Повітряних сил підтвердили зникнення документа з державною таємницею

За фактом відсутності документа проводять службове розслідування, справу також розслідує СБУ.

У прес-центрі Командування Повітряних сил Збройних сил України підтвердили інформацію про втрачений документ із грифом таємності.

"За фактом відсутності зазначеного документа в Командуванні Повітряних сил проводиться службове розслідування" – ідеться в повідомленні.

Із ухвали Вінницького міського суду від 20 лютого цього року стало відомо, що секретний документ зник у Вінниці. Нині слідчий відділ управління СБУ у Вінницькій області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 422 Кримінального кодексу України щодо факту втрати матеріального носія секретної інформації.

Зниклий документ – це спільний наказ Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил України від 10.03.2017 р. № 1т/05 "Про затвердження тимчасової інструкції про порядок проведення бойової, мобілізаційної готовності, готовності до виконання функціональних завдань у військових організаційних структурах Міністерства оборони України та Збройних силах України в особливий період".

Зазначається, що примірників цього наказу – 400 штук, вони перебувають на обліку в режимно-секретному відділі управління захисту інформації та криптографії штабу Командування Повітряних сил Збройних сил України. Усі – під грифом "таємно", містять державну таємницю.

7 лютого цього року відбулася загальна перевірка наявності секретних документів, справ та інших матеріальних носіїв секретної інформації за 2017 рік у цьому режимно-секретному відділі, під час якого й виявили відсутність матеріального носія секретної інформації – примірника наказу. З'ясувалося, що цей документ ніби був виданий ще 10 травня 2017-го начальнику оперативного відділу штабу авіації Командування Повітряних сил ЗСУ. Але там документа не знайшли. Цей начальник пояснив, що лише мав намір його отримати, але фактично не отримав і не знає, де він.

В ухвалі ідеться, що слідчий суддя надав дозвіл на один місяць старшому слідчому з СБУ на тимчасовий доступ до окремих документів, які зберігаються у володінні Командування Повітряних сил ЗСУ для розслідування цієї справи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції