У Конго 15 українським морякам загрожує в’язниця

На борт корабля потрапили четверо конголезців. Моряки їх викинули за борт. Трьох "зайців" витягнули з води місцеві моряки, один потонув.

Життю 15 українських моряків, яких власті Конго звинувачують в тому, що вони викинули за борт четверо нелегалів, загрожує небезпека. Про це повідомив головний редактор "Морського бюлетеня" Михайло Войтенко.

За його словами, капітан судна, громадянин України, знаходиться в місцевій в’язниці. Ще п’ятеро українців відвезли в невідомому напрямі, останні знаходяться на арештованому судні.

Нагадаємо, балкер Island of Luck під панамським прапором прийшов у порт Матаді з вантажем рису. Документи виявилися не в порядку, і судно відправили стояти на рейді. За цей час на борт потрапили четверо конголезців. Моряки їх викинули за борт. Трьох "зайців" витягнули з води місцеві моряки, один потонув.

"Моряки не винні. Це була звичайна самооборона. Були випадки, коли "зайці" захоплювали кораблі. Україні необхідно втрутитися, адже якщо моряків посадять до в’язниці, живими вони не повернуться, місцеві тюремники дуже жорстокі", - наполягає Войтенко.

"Зайці" - бич моряків у тих краях. Але чинити так з ними екіпаж не мав права. Потрібно було зв’язатися з береговими властями, ті знімають з борту нелегалів", - розповів капітан далекого плавання Валентин Барташов.

У прес-службі українського МЗС запевнили, що тримають ситуацію під контролем, проте не змогли навіть уточнити кількість українців у складі екіпажу.

Читайте також:

У Конго заарештували корабель з українськими моряками

В ОАЕ заарештували теплохід з українськими моряками

У Греції заарештували українське судно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: