У Конго заарештовані четверо українських моряків

У прокуратурі Конго прийняли рішення заарештувати екіпаж і доставити моряків у в'язницю в Матаді.

Прокуратура міста Матаді (ДР Конго) заарештувала п'ятьох членів екіпажу теплохода Island of Luck, затриманого в порту на початку жовтня з вантажем рису.

Головний редактор "Морського бюлетеня" Михайло Войтенко заявив, що отримав листа від сестри старшого помічника капітана балкера Island of Luck Анастасії Бажанової, яке дає чітку картину того, що відбулося в ДР Конго.

За її словами, вранці 23 грудня посол України виїхав до Кіншаси, пообіцявши повернутися на наступний день. Моряки півдня провели в готелі, після чого їм принесли виклик до прокуратури.

Цього разу місцева влада зажадали п'ятьох членів екіпажу (четверо українців - Антон Коломієць, Іван Дмитренко, Олександр Климов, Василь Крушенок і росіянин Віталій Душин). У прокуратурі розпочалися допити, але тепер без дипломатів, без нормальних перекладачів з адвокатом, "який був явно не на їхньому боці".

За її словами, ввечері в прокуратурі прийняли рішення заарештувати екіпаж і доставити моряків у в'язницю в Матаді, "де в одній камері по 60 чоловік сидить". У моряків відібрали всі цінні речі та телефони, не давши нормально повідомити судновласника, дипломатам, рідним, що ж з ними сталося і де їх шукати.

"Зараз нас заарештовують і ведуть до в'язниці. Офіційних звинувачень так і не було пред'явлено. Послу встигли скинути sms з інформацією про те, що з нами сталося", - повідомив Бажановій один з моряків.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Петро Порошенко в телефонній розмові з колегою з ДР Конго порушив питання щодо дій місцевої влади щодо українських моряків-членів екіпажу судна Island of Luck, яких було затримано 23 жовтня в порту Матаді і абсолютно бездоказово, за його словами, звинувачені у злочині проти місцевого громадянина.

Порошенко звернув увагу співрозмовника на неприпустимість порушення норм міжнародного права, необхідність здійснення об'єктивного розслідування обставин справи і висловив сподівання, що вже найближчим часом українські моряки будуть повернені на судно.

Теплохід Island of Luck був арештований в порту Матаді 20 жовтня. Три члени екіпажу, в тому числі і капітан судна були арештовані і відправлені спочатку у в'язницю міста Матаді, а потім за сприяння дипломатів переведені до в'язниці Кіншаси, де знаходяться до цього дня.

Читайте також:

У Конго розпочався суд над українськими моряками

Трьох українських моряків підозрюють в убивстві конголезця

Україна звинуватила Конго в порушені Конвенції при затриманні українських моряків

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: