У Конституції Ющенка знайшли купу граматичних помилок

Володимир Литвин вважає що, незважаючи на позитивний висновок Європи, над президентським проектом Конституції треба багато попрацювати.

Проект Конституції України, запропонований президентом Віктором Ющенком, треба доопрацювати, незважаючи на позитивний висновок, який документ отримав від Венеціанської комісії.

Про це заявив голова Верховної ради Володимир Литвин.

"Цей документ викликає багато запитань як за змістом, так і з точки зору - я буду вживати таке слово – “охайності” його підготовки. Що стосується висновків Венеціанської комісії, коли ми їх отримаємо, тоді, очевидно, можна буде розглядати це питання в комплексі. Будемо сподіватися, що цей документ до Верховної ради України надійде", - наголосив спікер парламенту.

За його словами, незважаючи на те, що позитивні висновки європейців мають рекомендаційний характер, вони є об'єктивними та повинні враховуватися під час роботи над законопроектом. Голова ВР зауважив, що неврахування рекомендацій Венеціанської комісії при розробці проектів змін до Конституції “призводить до ускладнень в нашому політичному житті”.

Висловлюючи претензії до тексту проекту Конституції з точки зору його "охайності", Литвин зауважив: "З точки зору “охайності” я маю на увазі граматику. Один із філологів, вчитель за професією, червоним олівцем пройшовся по цьому проекту і потім передав його мені. Він (проект) був весь “червоний”. Це, до речі, до питання якості роботи, бо у нас довго запрягають, а потім в останній день починають їхати. І різні розділи, які готувалися різними людьми, потім механічно об’єднуються в єдине ціле, а звідси і отримуємо відповідну кондицію документу”.

Стосовно змісту пропозицій президентського законопроекту змін до Основного Закону, спікер Ради висловив думку, що багато з них є “дискутивними, особливо в частині двопалатного парламенту і, починаючи з того, що автори конституційних ініціатив не можуть забути себе, коли вони освячують той чи інший документ”.

Нагадаємо, Венеціанська комісія дала позитивну оцінку запропонованому Віктором Ющенком проекту Конституції.

Європейці відзначили, що документ направлений на стабілізацію української політичної системи, хоча й висловили кілька зауважень відносно документа.

Свій проект Основного Закону президент вніс до Верховної ради ще наприкінці березня. Документ передбачає низку реформ, що вже викликали дискусії. Зокрема, це створення в Україні двопалатного парламенту.

Читайте також:

Європа схвалила Конституцію Ющенка

Ющенко хотів би повернути всю владу президенту

Тимошенко: збереження нинішньої Конституції – нищівна поразка

БЮТ написав власну Конституцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: