У Кременчуці хірурги забули величезну серветку в животі хворої жінки

Родина шокована не так помилкою медиків, як їхньою реакцією і відсутністю вибачень.

Жителька Кременчука після хірургічного втручання три місяці поспіль проносила у животі марлеву серветку розміром півметра на метр. Сторонній предмет у організмі онкохвора помітила при обробці стоми – це хірургічно створений отвір у животі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"У мене ноги підкосилися, волосся почало рухатися – звідти стирчить канат найсправжнісінькій темно зеленого кольору. Думаю, зараз потягну – або кишки вилізуть, або що ще можна подумати, чим це закінчиться", - розповідає Інесса Гарькавенко. Зараз вона в сусідній області проходить курс променевої терапії. "Це я вже відійшла, а то боялася дивитися на себе. Була сіро-чорна, родичі думали, що я вже не витягну", - каже вона.

На погане самопочуття жінка скаржилася одразу після операції. Її ж лікар усе пояснював наслідками хіміотерапії. "У мене такі болі були, що я просто відключалася. Донька сидить: мама, не помирай. Підшлункова здута, печінка, боки, ребра так болять, що враження, наче мене побили палкою. Тупий біль такий, навіть знеболювальні не допомагали", - розповідає Гарькавенко. Після видалення марлі онкохвора стала самостійно рухатися. До цього її маршрут був: ліжко – туалет.

ВідеоЖителька Кременчука після операції проносила у животі марлеву серветку розміром півметра на метр

До онкодиспансеру Інеса потрапила із першої міської лікарні. Ці установи знаходяться в одному приміщенні. Дві операції, по одній у кожному із медзакладів, жінці зробили протягом двох тижнів. Де саме залишили серветку – тепер встановлюватиме судово-медична експертиза. Хвора переконана, що серветку забули саме в онкодиспансері. В цьому нібито зізнався лікар, коли її діставав. "Це його слова: я тромбував кишку. Це його слова. Я можу на детекторі брехні", - твердить постраждала.

Хірурга від роботи не усунули. Однак спілкуватися з журналістами та донькою Інеси він не хотів. Головний лікар на діалог теж особливо не налаштований. Але заявив, що попередні висновки внутрішнього розслідування показали, що онкологи тут ні при чому. "Дякую за увагу, у мене є більш важливі завдання", - обірвав спілкування Володимир Севідов.

Про лікаря, який робив Інессі операцію, всі відгукуються добре. Потерпіла та її донька теж жодним чином не применшують його здібностей. Вони й історію про забуту у животі серветку розголосили лише після того, як наштовхнулися на стіну непорозуміння. "Думаю, між нами залишиться: повибачайся. Так, три місяці в животі – точно якісь зміни. Запропонуй мені прокапатися, підлікуватися. Ні, він кинув цю тряпку у відро і його слова: бачиш, і нічого страшного, з цим жити можна, це ж не пухлина", - зі сльозами розповідає хвора. "У той момент по-людськи можна було поговорити. Тільки з нами розмовляти ніхто не схотів", - каже її донька.

Тим часом у лікарні вже працюють судмедексперти. Вони вилучають історію хвороби, протокол операції, опитують персонал. "Я в силу закону не можу давати коментарі. Висновки будуть тільки через місяць", - пояснив експерт Сергій Вигоцький. Поліція відкрила провадження за фактом неналежного виконання медиками своїх обов'язків. Весь персонал, причетний до операції, ще не опитано. Так само досі досліджено, як серветка, що три місяці пролежала у животі, вплинула і на так підірване здоров'я жінки.

Минулого року українські лікарі забули в животі 6-річної дитини уламок дроту. Тепер матір хоче покарати медиків за недбалість.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: