У Криму абітурієнти не можуть написати своє по батькові і не знають, де працюють батьки

У приймальній комісії техучилищ стверджують, що середня оцінка їхніх абітурієнтів - 6 по 12-бальній системі.

Цього року у кримських технікумах та училищах суттєво відчули брак абітурієнтів і наголосили на тому, що діти "дрімучі, просто страшно".

"Цього року діти йдуть такі дрімучі, що просто страшно. А ми їх заманюємо усіма силами, інакше не буде кого вчити. Середня оцінка наших абітурієнтів - 6 по 12-бальній системі, половина не можуть своє по батькові написати і не знають, де працюють їхні батьки", - розповідає "Сегодня" Ольга К., член приймальної комісії одного з сімферопольських училищ.

У цьому році багато вишів зіткнулися з проблемою недобору за деякими спеціальностями, а 8 кримських і ще 4 севастопольських навчальних заклади отримали менше 100 заяв про прийом. В основному, це невеликі комерційні навчальні заклади або філії.

У Кримському інституті економіки та госпправа на 200 місць поки подали заяви всього 30 чоловік, а в його севастопольській філії, якщо вірити даним Міносвіти, і зовсім ніхто не побажав вчитися.

Голова наглядової ради інституту Олександр Дудко впевнений, що це нормально: "У нас немає окремого конкурсу для філії, всі подають заяви в Сімферополі. Ми ще приймаємо документи до 8 серпня. Хтось може не пройти на держбюджет в інший вуз і прийде до нас".

В Інституті країн Сходу та Африки на 135 місць - 13 осіб. Ректор інституту Сергій Панін пояснює, що цей рік буде складним, але закривати ВНЗ немає причин.

"Я поки не знаю, чи перекриємо ліцензійний обсяг. У попередні роки теж бував недобір, але ми продовжували працювати. Скільки надійде (заявок) - стількох будемо вчити. А вже з наступного року випуски в школах будуть більшими", - наголосив він.

Читайте також:

В Україні кількість пільговиків на вступ до вишів обмежили на третину

Абітурієнтам дозволили подавати документи через Інтернет

Цього року виші знизять ціни на навчання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: