У Криму - найбільша заборгованість із зарплат

В Україні заборгованість з виплати заробітної платні у бюджетній сфері зростає.

Працівники
УНІАН
Відповідно до статистичних даних, наявних на 16 лютого, заборгованість з виплати заробітної платні у бюджетній сфері виглядає таким чином: Автономна Республіка Крим – 5,5 млн. грн., Житомирська область – 4,5 млн. грн., Черкаська та Чернігівська області – по 17 млн. грн.

Про це заявив під час брифінгу заступник глави Секретаріату президента Роман Безсмертний.

"Не дивлячись на те, що регіони справилися із виплатами у січні, проблема погіршилася у лютому і вже зараз очевидно, що не всім областям вдасться за результатами лютого наповнити місцеві бюджети і проплатити навіть захищені статті", – вважає Роман Безсмертний.

Він також повідомив дані щодо відключення населених пунктів від постачання газу. Станом на 13 лютого, заборгованість з розрахунків за спожитий газ становить понад 4 мільярди гривень. Дніпропетровська, Донецька і Харківська області та місто Київ є лідерами у цих показниках.

Причиною цього він назвав необґрунтовані розрахунки державного бюджету та неотримані областями кошти на компенсації різниці у тарифах коштами бюджету. Окрім того, це свідчить про те, що доходи населення не дозволяють стабільно розраховуватися за спожитий газ через зростання його ціни і падіння доходів громадян.

За словами Безсмертного, ситуацію вдається утримувати лише заявки погодженим діям НАК "Нафтогаз України" та обласних держаних адміністрацій.

"Якщо у найближчий час не буде внесено зміни до Державного бюджету, проблема із ростом заборгованості набере катастрофічного стану. За цим потягнеться неможливість "Нафтогазу" розрахуватися за об'єми поставленого газу, а за тим потягнеться необхідність передплати, як передбачено відповідною угодою", – спрогнозував Безсмертний.

За його словами, на вирішення цієї проблеми є не більше 2 тижнів, що вимагатиме активних дій уряду. Ускладнюють цю ситуацію перебої у роботі банківської системи та фактично відсутні можливості для отримання кредитів.


Читайте також:

В Кабміні обіцяють платити вчасно пенсії, бо перевиконали план
Січневий бюджет перевиконано на 6%
"Щоденник пенсіонера": як прожити за 500 грн. на місяць

ВідеоУ Криму - найбільша заборгованість із зарплат

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: