У Криму перевіряють на наявність коронавірусу двох людей, які повернулись з Китаю

Дата публікації
Перегляди
32к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Криму перевіряють на наявність коронавірусу двох людей, які повернулись з Китаю

Ілюстрація / Фото: Associated Press

Кількість померлих від недуги зросла до 427 осіб.

Підозра на китайський коронавірус у Криму. Російські окупанти повідомили про двох мешканців півострова, яких перевіряють на наявність небезпечної хвороби. Мандрівники занедужали після повернення з Китаю, йдеться у ТСН.12:00.

Тим часом завтра Україна отримає тест-системи для виявлення коронавірусу. Про це повідомила міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька. Раніше у МОЗ заявили, що у двох пацієнтів Олександрівської лікарні Києва, шпиталізованих з підозрою на вірус, не виявили ознак хвороби. У світі ж кількість жертв недуги зросла вже до 427, заражено понад 20 тисяч людей. І ці цифри, попереджають вчені, можуть бути занижені.

Часто захворювання виявляють у мандрівників, які відвідували Піднебесну чи мали контакт з інфікованими. У місті Ухань, звідки поширилася хвороба, централізовано ізолюють людей на карантин.

Китайські соцмережі сколихнула новина про смерть 16-річного хворого на ДЦП підлітка з провінції Хубей, батька та брата якого забрали на карантин. Хлопця знайшли мертвим, за повідомленнями, з моменту ізоляції родичів його годували лише двічі. Через загибель підлітка звільнили двох чиновників.

Через те, наскільки легко поширюється вірус, країни, що евакуювали своїх громадян з Китаю, запроваджують для них двотижневий карантин. У вимушеній ізоляції опинилися і три тисячі мандрівників на круїзному лайнері. Він застяг на японському узбережжі після того, як у пасажира, що зійшов на берег, виявили вірус. Нині медики перевіряють екіпаж і пасажирів судна.

Першу смерть від коронавірусу фіксують у Гонконгу. За розрахунками медиків з Гонконзького університету, кількість заражених в Ухані лише на кінець січня мала перевищувати 75 тисяч. І кожен носій вірусу міг заразити ще двох-трьох людей.

Тайські лікарі твердять, що досягли успіхів у боротьбі з недугою, вакцини від якої поки немає. Вони створили так званий "коктейль з антивірусних препаратів та ліків" для терапії ВІЛ. Це лікування вже допомогло кільком пацієнтам у Бангкоку. Метод взяли на озброєння і китайські медики.

Поширення небезпечного вірусу неабияк хвилює економістів. Через вимушений карантин фабрики і заводи зупинилися, китайська економіка вже зазнає втрат. За прогнозами, наслідки для економіки світової можна буде порівняти із кризою 2008-2009 років. Або з втратами від епідемії вірусу SARS у 2002 році. Тоді спалах хвороби у Китаї та ще 25 країнах світу коштував світовій економіці 40 мільярдів доларів.

Стало відомо, коли Україна отримає тест-системи для виявлення китайського коронавірусу

Стало відомо, коли Україна отримає тест-системи для виявлення китайського коронавірусу

Кореспондентка ТСН Катерина Федорченко

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Наступна публікація