У Криму побили, пограбували і кинули без документів ріелтора з Києва

У Криму побили, пограбували і кинули без документів ріелтора з Києва

Дата публікації
Перегляди
3594
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Криму побили, пограбували і кинули без документів ріелтора з Києва

Чоловіка висадили з машини тільки тому, що він приїхав з України.

Киянин Сергій Антоненко заради великого гонорару поїхав в окупований Крим оформити спадщину для клієнтки. Натомість недорахувався зубів, грошей і документів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ріелтора пограбували його ж замовники, а потім без паспорта вільну землю вже не випустили російські прикордонники. Чоловік більше тижня ночував просто в парках. "Мене підвозила машина з Армянська. Я попросив: підвезіть до Сімферополя чи Севастополя, однаково куди, бо мало грошей. І везли мене доти, доки я не сказав, що з Києва. А далі машина зупинилась і сказали – до побачення. Забирайте речі. Ми вас не знаємо, а ви нас", - розповів Сергій через інтернет-зв'язок.

Як визволити товариша з окупованого Криму – у Києві не знають. Друзі оббили всі пороги, але навіть міністр із тимчасово окупованих територій про таке вперше чує І каже – не його це парафія. "Крим – це Україна, але органи влади там не діють, немає до кого звернутися із органів, які мали би там діяти. Тому за таких обставин діє МЗС", - пояснили в уряді.

Історія київського ріелтора, який ледь вибрався з Криму

Історія київського ріелтора, який ледь вибрався з Криму

Дипломати теж кажуть, що Крим – це Україна. А МЗС уповановажене діяти лише за кордоном. Тому Сергієві порадили дістатись українського консульства в Ростові-на-Дону. Юристи кажуть, що це типова ситуація від початку загарбання Криму. Усе тому, що люди в гості до окупанта їдуть легковажно. Майже ніхто не залишає запасні документи на материку. Та й навіть знавці можуть уплутатися в історію, бо юридична колізія – на кожному кроці. "Ті особи, які у свої паспорти отримали штампи про в'їзд на територію вже окупованого Криму, їм потім відмовляли в наданні віз інші держави. Шенгенської зони або США. Це ми кажемо зараз про закордонні паспорти. Інша ситуація, коли людина проходила паспортний контроль із внутрішнім паспортом громадянина України. Якщо в такому разі їй ставлять будь-яку відмітку – такий паспорт може бути визнаний українською державою як недійсний. І тоді ми повертаємося до тієї ситуації, що людина не може перетинати будь-який кордон, в тому числі повертатися до України", - кажуть правники.

Якщо ви застрягли на півострові без документів – мусите аж через Росію їхати в українське консульство по нові. І так само через Керченську переправу добиратися до офіційного пункту пропуску. І це єдиний на час окупації законний шлях на вільну Украіну. На щастя, в історії Сергія Антоненка – хепі-енд. А так дипломати, яким ледь не щодня доводиться витягати з такої ж халепи земляків, наголошують: доки Крим контролює ворог – їздити на півострів, звісно можна, але тільки свій страх і ризик.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3594
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація