Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Криму політв’язень Машаріпов заявив про тортури струмом і відкритим вогнем

У катуваннях він звинуватив працівників ФСБ.

Співробітники Федеральної служби безпеки Росії вибивали зізнання за допомогою нелюдських тортур. Про це заявив кримський правозахисник Юнус Машаріпов, якого затримала окупаційна влада півострова, повідомляє Крим.Реалії.

У сфабрикованій проти чоловіка справи йдеться про незаконне виготовлення та зберіганні вибухових речовин. Засідання так званого суду в цій справі відбуваються у закритому режимі. Як розповів адвокат Машаріпова Олексій Ладін, під час останнього слухання в Ялті його підзахисний і зробив заяву про застосування супроти нього тортур.

Фотогалерея У центрі Москви тисячі людей зібралися на мітинг на підтримку політв’язнів (5 фото)

"Юнус розповів про тортури, які застосовувалися до нього. Він сказав, що співробітники ФСБ катували його струмом, відкритим вогнем, знущаючись над ним, вибиваючи зізнання. Потім вони взяли генетичний матеріал, не оформивши це процесуально. І потім генетичний матеріал виявився на вибухівці", – розповів юрист.

Також адвокат звернув увагу на протиріччя в протоколі огляду місця злочину. "Люди йдуть оглядати схрон із вибухівкою, тобто повинні бути присутніми заходи безпеки, вибухотехнік. А вони пішли разом із представниками громадськості, розкрили гараж, дістали там всі детонатори, вибухівку. Розкривали гараж кувалдою, тобто знаючи, що там нібито є вибухівка, яка може вибухнути, кувалдою розкривали двері гаража. За словами Юнуса, фахівець-вибухотехнік був, але він стояв і знімав усе на камеру", – пояснив адвокат.

Машаріпов говорив про застосування катувань іще в 2017 році, коли пояснював надані ним свідчення проти себе. Чоловіка допитували про часті поїздки на материкову Україну, також його почали бити і катувати електричним струмом, тому й довелося обмовити себе. У свідченнях, які, за словами Машаріпова, були отримані під тортурами, він вказав, що був "агентом СБУ і виконував завдання".

Відео Сто українських політв’язнів проведуть Різдво в російських тюрмах - МЗС

Такі дані опублікувало Міністерство закордонних справ України. Дипломати закликали світову спільноту продовжувати тиск на Росію, щоб визволити всіх бранців Кремля. І виклали англомовне відео зі зверненням уже звільнених українців. Вони згадують про жахливі умови за ґратами і закликають відпустити наших людей.   

Сто українських політв’язнів проведуть Різдво в російських тюрмах - МЗС

Залиште свій коментар

Вибір редакції