У Криму портрет Хрущова закидали яйцями

Учасники мітингу з нагоди входження Криму до України закидали яйцями портрет ініціатора цього рішення Микити Хрущова.

Учасники мітингу з нагоди 55-річчя входження Кримської області до складу Української РСР закидали яйцями портрет радянського лідера Микити Хрущова, який вважається ініціатором передачі півострова.

"Крим був вкрадений у Росії. Поверніть його, або росіяни Криму зроблять це за вас", - заявив, звертаючись до керівництва України, один з організаторів заходу, депутат парламенту Криму і лідер партії "Російський блок" Олександр Свистунов.

У мітингу беруть участь активісти партій "Російський блок" і "Союз", а також суспільного руху "Російська громада Крима". Присутні тримають прапори Росії, транспаранти з гаслами: "Сьогодні - 55 років депортації російського народу Криму".

За словами організаторів, в мітингу, який проходить біля будівлі представництва президента України в Криму, беруть участь близько 500 людей. Міліціонери, які стежать за громадським порядком, стверджують, що в сквері перед представництвом знаходяться не більш 300 людей.

Це вже третя масова акція, яка проходить у Сімферополі у зв'язку з 55-річчям входження Криму до складу України.

Як повідомлялося, організатори мітингу планують ухвалити резолюцію із закликом "до православного народу України і Росії" об'єднати зусилля для швидкого відновлення політичної єдності "загальної Великої Батьківщини".

19 лютого 1954 року за рішенням президії Верховної ради СРСР Кримська область перейшла від Російської РФСР до складу Української РСР. На думку істориків, рішення про передачу півострова Україні зумовлене в першу чергу економічними зв'язками і географічним положенням Криму. Формально воно було приурочене до 300-річчя Переяславської угоди.

Напередодні річниці в Росії було проведено опитування, згідно з яким майже 70% росіян не виключають виникнення гострого конфлікту з Україною через питання приналежності Кримського півострова. При цьому 17% визнають ймовірним збройний конфлікт із сусідами.


Читайте також:
Затулін: Україні нічим захистити Крим від Росії

У Сімферополі проводять "жалобний марш" з нагоди входження Криму до України
Кримські депутати проти відкриття на півострові офіса США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: