У Криму посадили росіянина, який шпигував на користь Китаю

Росіянин, що збирав секретні дані, був спійманий на одному з кримських військових полігонів у середині липня минулого року.

У Криму ухвалено вирок росіянину, який займався шпигунською діяльністю на користь Китаю. Апеляційний суд Криму, розглянувши представлені прокуратурою докази, засудив громадянина Росії до 8 років ув'язнення.

Засудженого визнали винним згідно з ч.1 ст. 114 Кримінального кодексу України (шпигунство).

Росіянин, що збирав секретні дані, був спійманий на одному з кримських військових полігонів у середині липня минулого року.

Що цікавило китайців у Криму, не уточнюється, проте відомо, що єдиний унікальний полігон, який є на півострові, - це НИТКА, наземний імітатор палуби авіаносця для тренувань льотчиків палубної авіації. Відомо також, що Китай і Індія при розвитку своїх ВМС роблять ставку на авіаносці.

Враховуючи, що Китай не приховує свого прагнення скопіювати і відтворити усі потрібні йому військові технології, щоб згодом відмовитися від закупівель іноземної військової техніки, можна припустити, що шпигун збирав інформацію про параметри НИТКА.

Нагадаємо, про затримання росіянина, що шпигував на Китай, в грудні минулого року повідомив тодішній глава СБУ Валентин Наливайченко.

"Нами була викрита діяльність одного громадянина Росії, який добував науково-технічні розробки у сфері військово-промислового комплексу для китайської спецслужби", - сказав він.

"Україна має серйозні розробки і секрети, а, отже, зацікавленість іноземних спецслужб у вербуванні наших громадян існує. Вони працюють або намагаються працювати на нашій території досить активно, вербуючи українських громадян і полюючи за нашими розробками ", - уточнив Наливайченко.

Читайте також:

Румуна і болгарина посадили за шпигунство на користь України

В Україні засуджений російський шпигун

ФСБ звинуватили у викраденні українського розвідника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: