У Криму річницю приєднання до України відзначили траурним мітингом

Учасники мітингу спалили кілька плакатів з портретами Микити Хрущова, підписані "Що ти накоїв, Микито?".

У Сімферополі біля будівлі генерального консульства Росії пройшов траурний пікет російських організацій, присвячений черговим роковинам передачі Криму зі складу РРФСР до Радянської України.

В акції взяли участь близько 100 людей, активістів "Виборчого фронту" Сергія Шувайникова і кримської правозахисної організації "Вера".

Вони розгорнули прапори Росії і Криму, імперські прапори, а також плакати "Ми - російські люди на російській землі", "Росіяни Криму - не сепаратисти! Ми століттями на рідній землі", "Росіяни Криму ніколи не відречуться від Матері-Росії".

Пікет розпочався з виконання гімну Криму. Організатори заявили, що "російський Крим з російським населенням був депортований зі складу РРФСР до УРСР".

Учасники спалили кілька плакатів з портретами Микити Хрущова, підписані "Що ти накоїв, Микито?".

"Ми живемо в державі, яка не поважає нас як націю, яке фальсифікує нашу історію, ми уражені у всіх громадських правах і свободах у Криму. У наявності політика етноциду", - заявив лідер організації "Вера" Святослав Компанієць.

"Російські люди ніколи не забудуть чорної дати комуністичної історії 19 лютого 1954 року, коли їх разом з російською територією - кримським півостровом подарували українській союзній республіці. Наслідки цього подарунку виразно виявилися після того, як Борис Єльцин повторно депортував росіян Криму до складу незалежної держави. Тому ми, 1,5 млн російських громадян України, що проживають у Криму і Севастополі, звернулися до влади Росії з проханням нагадати положення великого договору про дружбу, співпрацю і партнерство, які стосуються захисту прав російського народу України", – пояснив Сергій Шувайников мету проведення пікету.

До учасників акції вийшов Сергій Голишев, консул-радник. Він завірив, що РФ приділятиме першорядну увагу роботі із співвітчизниками.

"Ми підкреслили, що потрібен правовий захист росіян в Україні. Ми вважаємо, що проблема повинна бути постійно в курсі уваги Росії, Москва повинна шукати дипломатичну форму впливу на українську владу", – розповів Шувайников.

Мітинг біля консульства завершився виконання гімну Росії.

Читайте також:

"Свобода" вимагає провести референдум про скасування автономії Криму

Парламент Криму просить Януковича дозволити тестування російською мовою

Парламент Криму оскаржив в КС присвоєння Бандері звання Героя

Верховна рада Криму змінила назву на Верховный совет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: