У Криму щорічно відзначатимуть день об'єднання України з Росією

Депутати АРК ухвалили рішення щорічно проводити урочистості з приводу Переяславської Ради, наслідком якої став перехід України під протекторат Московії.

Щороку 18 січня у Криму проводитимуться урочисті заходи, присвячені річниці Переяславської Ради. Відповідне рішення ухвалив парламент автономії 22 грудня.

Зокрема, кримські депутати вважають за необхідне щорічно виділяти з бюджету АРК кошти на проведення урочистих і тематичних заходів, присвячених Переяславській Раді, в тому числі у кримських школах. Парламентарії впевнені, що Рада є визначною подією в історії українського народу.

Авторами проекту рішення виступили депутати від фракції "Регіони Криму" і "Русское единство". У голосуванні взяли участь 77 депутатів. "За" висловилися 74.

Переяславська Рада - збори представників запорізького козацтва на чолі з Богданом Хмельницьким, які відбулися в січні 1654 року в Переяслав-Хмельницькому.

Тоді було ухвалено історичне рішення про перехід України під протекторат московського царя Олексія Романова. 300-у річницю Переяславської Ради широко відзначали в СРСР 1954 року, до цього ювілею було приурочене, зокрема, передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР.

Читайте також:

Янукович: Україна і Росія повинні святкувати всі пам'ятні дати разом

Українським школярам викладатимуть "толерантну історію"

Рада відмовилась робити день Жовтневої революції державним святом

Жириновський заявив, що в Криму націоналісти "нагинають" росіян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: