У Криму скаржаться на "уряд гоблінів": "За України було погано, за Росії - ще гірше"

Більшість визнає, що російська влада не стала панацеєю від бід, пишуть західні видання.

Кримчани, які вітали приєднання півострова до Росії, тепер розчаровуються в новій владі, яка мало чим відрізняється від попередньої. Про це йдеться в матеріалі The Guardian, пише InoPressa.

"Більшість визнає, що російська влада не стала тією панацеєю від бід республіки, яку всі чекали", - зазначає британське видання і наводить в приклад історію Олега Зубкова - бізнесмена, який створив у Криму два зоопарки і обіцяв спустити своїх левів на українських націоналістів, а також назвав одного з своїх тигрів Референдумом. Після того, як у зоопарках через відключення електрики загинули троє тигренят, він різко критикує місцеву владу.

"Це уряд гоблінів... Це просто бандити, які опинилися в потрібний час у потрібному місці", - заявив він виданню, зазначивши, що чиновники нічого не зробили для процвітання Криму. "За України було погано, але ось прийшла Росія, і стало ще гірше. Бюрократизм, корупція, некомпетентність - тут зараз неможливо нічим займатися", - заявляє він.

Раніше бізнесмен говорив, що буде домагатися відставки "прокурора" Криму Наталії Поклонської, а та порадила йому самому посидіти в клітці.

Зубков звинувачує у всьому місцеву владу, але вважає, що "історичний процес входження до складу Росії був правильним". Колишній депутат Верховної Ради АРК Леонід Грач також нарікає на місцевих чиновників. За його словами, Росія виділила гроші, щоб півострів став зразковим регіоном, але фінанси "пішли не на вирішення проблем, а осіли в кишенях кримських нуворишів". Таку точку зору пояснив неназваний член Законодавчих зборів Севастополя: "Режим в Кремлі - це на час".

Соціолог Євген Копатько пояснив, чому більшість кримчан все ще налаштовані благодушно і готові навіть терпіти перебої в подачі електрики. "Деякі досі святкують повернення Криму", - зазначив він, додавши, що якщо не почати працювати, то доброзичливість кримчан швидко зникне.

Крим зараз залежить не тільки від України, яка не визнає його анексії, але і від неефективності Росії, своєю чергою, зазначає французьке видання Libération. Збиток, нанесений місцевій промисловості відключенням електропостачання, оцінюється в 900 млн рублів. Місцева влада хоче прибрати до рук компанії, що працюють, або витягти з них вигоду у формі хабарів.

Як відомо, на півострові з 21 листопада почався блекаут. Анексований Крим залишився без світла в результаті підриву електроопор на Херсонщині. 8 грудня у РФ заявили про повне відновлення електропостачання в окупований Крим, однак сотні тисяч людей досі залишаються без світла.

На темному боці. Фотографи показали, як Крим переживає відключення світла

Через це режим надзвичайної ситуації в анексованому Криму триватиме принаймні до 1 травня 2016 року.

Крім того, з 16 січня заборонена торговля між материковою Україною і окупованим півостровом. Згідно з рішенням Кабміну, забороняється поставка товарів робіт і послуг за всіма митними режимами з тимчасово окупованої території на іншу територію України та з материкової України в Криму, за винятком особистих речей громадян, соціально-значущих продуктів харчування та гуманітарної допомоги.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: