Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Криму запроторили до карцера СІЗО кримського татарина за написаний рідною мовою лист

Він перебуває там вже третій день.

За те, що один з фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" Теймур Абдуллаєв, який нині перебуває у слідчому ізоляторі Сімферополя, написав лист рідною кримсько-татарською мовою, російська окупаційна "влада" Криму перевела його до карцеру СІЗО. Про це повідомляє Грани.ru.

За словами його адвоката Еміля Курбедінова, Абдуллаєв перебуває у карцері вже третій день.

"Під час обшуку в його камері знайшли лист на рідній кримсько-татарській мові, який він написав рідним і хотів відправити поштою через СІЗО. Цей лист у нього вилучили, а коли Теймур почав вимагати, щоб йому повернули цей лист, його посадили в карцер, при цьому сказавши, що заборонено писати листи не російською мовою. Нехай тисячі законів забороняють писати листи на рідній мові, це абсолютне порушення невід'ємного конституційного права людини! Кожен має право спілкуватися і писати народною мовою", - заявив Курбедінов.

Зазначимо, Абдулаєв, його брат Узеир (Узаір) Абдулаєв, Еміль Джемаденов, Рустем Ісмайлов і Айдер Саледінов звинувачуються у членстві в забороненій на території РФ організації "Хізб ут-Тахрір". Усі фігуранти справи підозрюються у здійсненні терористичної діяльності. За законами РФ, їм загрожує позбавлення волі строком від 10 до 20 років.

Нагадаємо, у лютому влада анексованого Криму помістила фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" Айдера Саледінова та Рустема Ісмаїлова в психіатричну лікарню для проходження примусової психіатричної експертизи. За словами дружини одного з фігурантів, до них застосовують каральну медицину.

  

Залиште свій коментар

Вибір редакції