Страйк гірників: У Кривому Розі протестувальники заблокували залізничні колії біля шахт

На підприємствах Арселор "МітталСтіл" почалися масові акції протесту.

Сьогодні в четвер, 11 травня, на шахтах в Кривому Розі дружини разом з дітьми гірників, які протестують, та іншими родичами і близькими перекрили під'їзні колії до підприємств та шахт.

Таким чином вони зупинили відвантаження продукції. Про це повідомляє голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, від ранку на масові акції протесту на підприємствах "Арселор МітталСтіл" вийшло понад 300 осіб.

"Протестувальники в Кривому Розі перекрили залізничні колії! На шахтах в Кривому Розі дружини разом з дітьми протестуючих гірників та іншими родичами та близькими перекрили під'їзні колії до підприємств та шахт та зупинили цим відвантаження продукції. На підприємствах Арселор МітталСтіл почалися масові акції протесту, зранку там вже більш як 300 учасників протесту!" — йдеться в повідомленні.

Волинець також повідомив, що шахтарі під землею перебувають без води та їжі вже півтори доби.

"Гірники знаходяться під землею півтори доби без їжі та води. Голова МО НГПУ м. Кривий Ріг Юрій Самойлов намагаєтсья зробити все, щоб доставити продукти харчування до гірників, що протестують", — додав він.

Крім того, Волинець уточнив, що в Кривому Розі є три осередки страйку — ЄВРАЗХолдинг, КЗРК (Криворізький залізорудний комбінат) та АрселорМіттал Кривий Ріг (колишній Криворіжсталь)

"Друзі, для внесення ясності щодо ситуації в Кривому Розі. В місті є три осередки страйку: ЄВРАЗХолдинг, КЗРК (Криворізький залізорудний комбінат) та АрселорМіттал Кривий Ріг (колишній Криворіжсталь). Ці три підприємства належать трьом різним фінансово-промисловим групам та мають різних власників. Це свідчить про те, що зарплати працівників "не доганяють" ціни, що зростають, на послуги ЖКГ, ціни на товари першої необхідності!" — пояснив Волинець.

Відзначимо, напередодні, 10 травня, Волинець у своєму Facebook повідомив, що гірники шахт ПАТ "ЄВРАЗ Суха Балка", міжнародної компанії ЄВРАЗ Холдинг, що належить російському олігарху Роману Абрамовичу із головним офісом у Лондоні, попередили, що по завершенню зміни залишаться під землею, вимагаючи підвищення заробітньої плати. 

Згідно з повідомленнями Волинця, заборгованість, зокрема, перед гірниками ДП "Шахти №1"Нововолинська" становить 3 мільйони 616 тисяч гривень — це за лютий, березень і квітень, а також шахта має 1,5 мільйона гривень заборгованості за електроносії та близько 50 тисяч гривень заборгованості за водопостачання. 

Нагадаємо, на початку березня найбільший металургійний комбінат України "Арселорміттал Кривий Ріг", контрольований ArcelorMittal, заявив, що стурбований можливими перебоями з електрикою і сировиною через блокаду. Компанія повідомила, що в енергосистемі України зберігається напружена ситуація, підприємство вже отримало рекомендації знизити споживання електроенергії.

"Можливим наслідком блокади може стати скорочення виробництва, оскільки вже зараз підприємство зазнає нестачу вугілля марок АШ і АС, які є критичною сировиною для агломераційного і металургійного виробництв. Запаси цих сировинних матеріалів вичерпуються, і компанія стурбована можливими ризиками щодо майбутніх поставок", — зазначили в "Арселорміттал Кривий Ріг", який є одним з основних експортерів України. 

Залиште свій коментар