У Кропивницькому реконструюють могилу підпільного мільйонера, який був власником унікальної колекції

Олександр Ільїн залишив по собі колекцію вартістю мільйонів доларів.

Телескоп Галілео Галілея, Біблія Івана Федорова, рукописи Пушкіна і Гоголя - це лише кілька назв з унікальної колекції, яку знайшли у підпільного мільйонера Олександра Ільїна. Він жив у тоді ще Кіровограді, працював електриком, роками ходив у старій робі і дірявих чоботях, шукав недоїдки на смітниках. А коли у 1993 помер, у його помешканні виявили раритети, вартість яких досі не визначена. Дослідники говорять про десятки мільйонів і навіть мільярди доларів. Волонтери Кропивницького розшукали могилу земляка і взялися за її реконструкцію, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Місце поховання підпільного мільйонера і найвідомішого колекціонера України у хащах старого цвинтаря ледве вдалося розшукати. За могилою того, хто залишив по собі два десятки КАМАЗів старожитностей, ніхто не доглядав. Активісти вирішили взяти місце поховання під свою опіку і навести тут лад.

Олександр Ільїн був одинаком, сусіди вважали його мало не бомжем, і з подивом спостерігали, як по смерті у 1993 році з будинку звичайного електрика вантажівками вивозили раритети. За рішенням суду колекцію конфіскували на користь держави.

Звідки звичайний колекціонер взяв цінності і для чого збирав – про це і досі сперечаються мистецтвознавці. Небога Ільїна, яка вперше за довгі роки погодилася поспілкуватися із журналістами, переконує, - усе почалося зі сімейного спадку.

"Цю колекцію він сам збирав. Початок колекції, але невеликий початок, це речі бабусі Наталі Олександрівни, його матері. Потім міняв, знаходив таких, як сам", - розповідає племінниця колекціонера Ірина Потьомкіна.

Найцінніше, що колекціонував Олександр Ільїн – книги. Значна частина стародруків нині зберігається в обласній науковій бібліотеці у Кропивницькому. Ці книги настільки унікальні, що їм нема ціни.

"Це Євангеліє Петра Мстиславця 1575 року видання. Взагалі в колекції Ільїна 412 кирилочних стародруків від 16 сторіччя до початку 20. Це дійсно безцінна колекція", - розповідає завідувачка рідкісних і цінних видань Наталя Зеленська.

Держава конфіскувала колекцію і тут же забула про людину, яка її зібрала. Однак до чергових роковин з дня смерті колекціонера 21 жовтня на зібрані громадою гроші на його могилі встановлять пам'ятний знак.

Кореспондент ТСН Олена Шворак

ВідеоУ Кропивницькому вирішили реконструювати могилу підпільного мільйонера Олександра Ільїна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: