Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Кропивницькому руйнується житловий будинок, у підвалі якого кілька тижнів стояла вода

Комунальники припускають, що прорив труби не єдина причина руйнування.

У Кропивницькому багатоквартирний будинок, де мешкають більше сотні людей, несподівано почав руйнуватися. За одну ніч з'явились тріщини в квартирах і перекошені двері, йдеться у ТСН.16:45.

Вночі мешканка будинку Інна Жук прокинулася від незрозумілого шурхоту. Жінка увімкнула світло і побачила, як на стелі крізь усю квартиру повзе тріщина, а на підлогу сиплеться штукатурка.

"Ось так реально лежиш на ліжку і не знаєш, чи тебе накриє, чи не накриє", - ділиться Інна.

Перелякані сусіди не спали до ранку. У багатьох квартирах в двох під‘їздах також потріскалися стіни, стеля. Двері перекосило.

ВідеоУ Кропивницькому багатоквартирний будинок несподівано почав руйнуватися

У будинку живуть більше сотні людей. Тріщини постійно збільшуються. Мешканці бояться ночувати у власних квартирах. У міськраді розробляють план порятунку будови.

У Кропивницькому багатоквартирний будинок несподівано почав руйнуватися

Місцеві мешканці розповідають, що кілька тижнів у підвалі стояла вода. Цегла досі волога. Кажуть, саме після того будинок почав тріщати. Діряву трубу у підвалі комунальники зрештою поміняли, воду відкачали. Але будинок продовжує руйнуватися. Тріщини ростуть, встановлені маячки рвуться.

Мешканці аварійного будинку гуртом прямують до міськради. Тут скликають термінову нараду. Комунальники констатують: очікування, що після ремонту комунікацій дім вже не осідатиме, не справдились.

"Вчора були порушені маяки ті, які були встановлені останнього разу. Тобто це говорить про те, що просідання ґрунту продовжується і йде руйнація конструктива житлового будинку", - прокоментував начальник головного управління житлово-комунального господарства Кропивницького Віктор Кухаренко.

Як рятувати будинок - чиновники ще не визначились. Найперше, кажуть, треба дослідити ґрунти навколо.

Поруч із аварійним житловим будинком ще є гуртожитки. Вони вже давно стягнуті спеціальними залізними обручами - швелерами. Тому у міськраді припускають, що чотириповерхівка тріщить не лише через діряві труби. Імовірно, ще під час будівництва були порушені технології. Поки що про відселення людей чиновники питання не піднімають. Самі мешканці також не поспішають виїздити з квартир. Лише кілька родин вирішили таки пожити в родичів.

Кореспондент ТСН Олена Шворак 

Залиште свій коментар

Вибір редакції