Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Кропивницькому судять військового за вбивство двох розвідників, які прикидалися ворогами

Розвідники нібито отримали наказ від командира роти перевірити пильність вартового, який охороняв зенітну установку.

У Кропивницькому судять військового, який на посту розстріляв двох однослужбовців, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Усі троє бійців були учасниками АТО, служили у 25-й Дніпровській повітряно-десантній бригаді.

Стрілянина сталася ще 10 вересня 2017 року, коли військові були на навчаннях на території аеродрому Канатове.

ВідеоУ Кропивницькому судять вартового, який на посту розстріляв двох однослужбовців

Усі троє бійців були учасниками АТО, служили у 25-й Дніпровській повітряно-десантній бригаді. Стрілянина сталася, коли військові були на навчаннях на території аеродрому Канатове. Вартовий твердить – на нього напали і намагалися обеззброїти. Військова прокуратура у цю версію не вірить.

У Кропивницькому судять вартового, який на посту розстріляв двох однослужбовців

37-річний Ігор Гуртовий заступив на охорону зенітної установки. Близько 11-ї вечора побачив трьох чоловіків, які кинулися до нього, і відкрив вогонь. Як виявилося згодом - стріляв по розвідниках своєї ж бригади. 

Гуртовий твердить, що діяв чітко за статутом караульної служби. Проте слідство вважає, що стрілянина була передчасна. 

"Мав можливість попередити осіб, які намагалися наблизитися до нього з невідомою метою, спробувати затримати їх і не допустити застосування вогнепальної зброї проти людей під час навчань. Не скористався цієї можливістю", - заявив військовий прокурор Євген Калашников.

На місці загинуло двоє бійців. Їхні рідні вимагають компенсації – понад мільйон гривень і звинувачують вартового у навмисному вбивстві.

Натомість ветерани АТО Гуртового підтримують. "Я на його місці як колишній військовий діяв би так само. Це виглядало як напад на пост", - заявив колишній учасник АТО Олексій Гора.

Командир бригади з міркувань безпеки дав коментар журналістам анонімно. За його словами, розвідники отримали наказ перевірити пильність вартових.

"При виявленні недбалого ставлення до несення вартової служби караульного мали взяти у полон або відібрати безпосередньо вогнепальну зброю. Наказ віддавав командир роти Олександр Шевцов в усному порядку своїм підлеглим", - заявив уже колишній командир бригади.

На офіційний запит ТСН з проханням прокоментувати ці звинувачення, відповіді досі немає. Натомість у військовій прокуратурі через півроку після стрілянини - все ж розпочали провадження щодо дій керівництва частини за фактом недбалого ставлення військових посадових осіб до військової служби.

Крім того, перекваліфікували справу Ігоря Гуртового. Тепер, замість навмисного вбивства, бійцю інкримінують порушення правил патрулювання. А це не довічне ув'язнення, а максимум сім років позбавлення волі.

Також чоловіку, який весь цей час був у СІЗО, змінили і запобіжний захід та випустили з-під варти на домашній арешт.

Кореспондент ТСН Олена Шворак

Залиште свій коментар

Вибір редакції