Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У квітні стартує перший етап медреформи: необхідно підписати декларацію зі своїм лікарем

У квітні стартує перший етап медреформи: необхідно підписати декларацію зі своїм лікарем

Укласти договір можна за 5 хвилин.

Лічені дні залишилися на те, щоб обрати собі лікаря. 2 квітня починається перший етап медичної реформи, коли всі українці мають підписати декларацію з лікарем. Це по суті страховий поліс кожного пацієнта з конкретним списком послуг.

Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

Послуги первинної ланки будуть безкоштовними. Прийматимуть лікарі за електронною чергою. В МОЗі прогнозують, що така система сприятиме профілактиці захворювань.

Укласти договір з лікарем можна за 5 хвилин. З собою треба мати паспорт та мобільний телефон. Потрібні дані пацієнта: адреса реєстрації та інша паспортна інформація. Також за номером телефона приходить повідомлення пацієнту, після чого його реєструють і підписують електронну декларацію.

За серйозні обстеження і далі доведеться платити. Безкоштовним залишиться прийом лікаря, перевірка тиску, кардіограма,аналізи, ін'єкції.

Щоб гарантовано потрапити до лікаря у зручний час, треба буде записуватися попередньо телефоном або на сайті. Інакше доведеться вистоювати черги.

Спочатку записатися можна тільки до терапевта і вже він визначатиме - чи потрібна консультація іншого спеціаліста. У пацієнтів це викликає невдоволення, бо на лікарів треба буде витрачати більше часу. В Міністерстві охорони здоров’я наголошують, що така система – ефективна економічно. Але перш за все – так буде краще для здоров’я самого пацієнта, оскільки лікар краще знає, коли потрібна консультація спеціаліста вузького профілю або коли не потрібна. 

Вибирати собі первинного лікаря можна в будь-якій з державних чи приватних поліклінік. Перелік терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів з їхніми фото є на сайті helsi.me. Не потрібно прив’язуватися до місця реєстрації. Обирати можна, де вам зручно. Потім за бажання лікаря можна змінити.

Відео Що варто знати про вибір сімейного лікаря

Усього кілька днів залишилося, щоб обрати собі лікаря. З 2 квітня вступає в дію перший етап медичної реформи, коли всі українці мають підписати декларацію з лікарем. Це по суті страховий поліс кожного пацієнта з дуже конкретним списком послуг. Послуги первинної ланки будуть безкоштовними. Прийматимуть лікарі за електронною чергою. В МОЗі прогнозують, що така система сприятиме профілактиці захворювань. Чим загрожує, якщо не підписати декларацію з лікарем, "Cніданок" дізнався.

Що варто знати про вибір сімейного лікаря

Залиште свій коментар

Вибір редакції