Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За лічені метри над землею: на Одещині випробували першу українську крилату ракету

Конструктори внесли зміни у ракету, щоб підвищити її ефективність.

На військовому полігоні на Одещині відбулися вогневі випробування ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун". Під час стрільб перевірялась робота цілої низки нововведень у конструкцію крилатої ракети Р-360.

Про це повідомляє прес-служба "Укроборонпрому".

Конструктори внесли зміни у ракету, щоб підвищити її ефективність. Насамперед йдеться про нову головку самонаведення, яка дозволяє захоплювати ціль в умовах складного маневрування. Р-360 отримала також новий стартовий двигун, що забезпечує більш активне виведення на маршову ділянку польоту, а також крила та рулі більшої площі, які мають підвищити її керованість та маневреність.

Для забезпечення роботи ракети у складних умовах у ній замінили частину електронних та цифрових систем. Серед нововведень – новий радіовисотомір, завдяки якому вдалось зменшити висоту польоту Р-360.

"Саме цей параметр є одним із найважливіших, бо чим менша висота польоту, тим складніше противнику побачити та перехопити крилату ракету. І тепер Р-360 може летіти у лічених метрах над поверхнею. Це значно зменшує час для її виявлення, ідентифікації та перехоплення", – йдеться у повідомленні.

Також замінено складові частини системи навігації, які тепер забезпечують роботу навіть в умовах потужного використанням противником засобів радіоелектронної боротьби.

В "Укроборонпромі" зазначають, що внесені зміни допоможуть Р-360 обійти зони протиповітряної оборони противника та знищити ціль у тилу ворога несподіваним ударом.

Перед цим Збройні Сили України на Одещині завершили випробування вітчизняних ракет "Вільха М" та "Вільха Р". Ракетні комплекси успішно пройшли цей етап і на них вже наприкінці літа очікують державні випробування. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції