Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У лікарні Львова запровадили світову практику, яка допомагає дітям впоратись з болісними процедурами

"Коробка хоробрості" чекає на тих, хто мужньо витримав біль.

У маніпуляційному кабінеті Львівської дитячої лікарні, де серед маленьких пацієнтів багато  онкохворих, установили "коробку хоробрості". За кожну болісну процедуру діти можуть обрати собі подарунок, йдеться у ТСН.19:30.

Із кольоровою коробкою у руках керівник благодійного фонду поспішає у відділення хірургії. Там зо два десятка дітей із пухлинами. Щодня їм роблять різні процедури, деякі дуже болісні і неприємні. Але полегшити біль може вміст коробки, бо там справжні дитячі скарби – іграшки для дівчаток і хлопчиків.

"Коробка хоробрості" - світова практика дитячих лікарень, каже волонтер.

"Дитина знає, що після того, як вона пройде маніпуляцію, вона може собі вибрати подарунок за мужність, якщо вона не буде кричати під час маніпуляції, смикатися і дійсно проявить мужність", - розповідає керівниця благодійного фонду Наталія Ліпська.

Відео "Коробка хоробрості": як невеличка іграшка допомагає дітям побороти великий біль

У маніпуляційному кабінеті Львівської дитячої лікарні, де серед маленьких пацієнтів багато онкохворих, установили "коробку хоробрості". За кожну болючу процедуру діти можуть обрати собі подарунок. Як невеличка іграшка допомагає побороти великий біль - у сюжеті. Іграшки можна передавати до фонду особисто - м. Львів, Городоцька 16, код 2 або Новою Поштою - м.Львів склад № 5 Крила надії, 0503709002. 

"Коробка хоробрості": як невеличка іграшка допомагає дітям побороти великий біль

П’ятирічний Остапчик бореться із саркомою Юінга. Йому роблять болячі внутрішньом’язеві уколи і перев’язки, але хлопчик вже навчився мужньо витримувати ці процедури.

"Терплю, просто якщо на перев’язці, я щоки надуваю як бурундук. А якщо укол в руку, також як бурундук, але руки розслаблені", - ділиться своїм секретом Остап.

Мама Остапа каже, на початках хлопчик плакав, особливо коли переклеювали катетер чи уколом стимулювали ріст лейкоцитів, але нині син мужньо зносить усі процедури, бо розуміє це - щоб одужати.

"Діти дивують своєю хоробрістю, я завжди повторюю, не кожен дорослий може так легко і з усмішкою, інколи, витримувати певні процедури", - каже мама хлопчика Іванна Капіца.

За мужність Остап має змогу вибрати собі приємний бонус. Не усі такі хоробрі, як Остап. Іноді, щоб вмовити дитину на процедуру, треба багато часу і зусиль. А завдяки іграшкам це буде простіше, певен лікар.

Іграшки у коробці хоробрості мають бути нові і невеличкі. Такі, щоб поміщалися у долоньку. Щоб коробка хоробрості не спорожніла, лікарі і волонтери просять приносити дрібні іграшки до благодійного фонду. Там їх сортують і передають у лікарню. Поки що диво-коробка стоїть лише в одному відділенні, але вже до кінця січня ними планують забезпечити всю дитячу лікарню.

Іграшки можна передавати до фонду особисто м. Львів Городоцька 16, код 2 або Новою Поштою м.Львів склад № 5 Крила надії, 0503709002

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар

Вибір редакції