У Литвина є претензії до Огризка. Але не через Черномирдіна

Спікер вважає, що заяви МЗС псують відносини з Росією. Проте звільняти міністра не варто.

Заяви Міністерства закордонних справ України стосовно російського посла Віктора Черномирдіна призведуть до "нового витка протистояння" між нашою державою та Російською Федерацією.

Так вважає голова Верховної ради Володимир Литвин.
За його словами, зі слів посла РФ в Україні не потрібно було "робити вселенську політику і топ-новину, а треба було, можливо, провести відповідні розмови, і це дало б більше результату, ніж ці заяви".

Литвин підкреслив, що на сьогодні відносини між Україною і Росією "вже і так на найнижчій відмітці". На його думку, "треба бути більш спокійними і делікатними, виходити з того, що нам треба мати нормальні прогнозовані стосунки".

При цьому він додав, що цілком очевидним є те, що "ми даємо підстави про нас говорити відповідним тоном і відповідним чином оцінювати".

Також Литвин припустив, що у міністра закордонних справ є "набагато більше роботи, ніж проводити наради за участю заступників міністрів і послів з особливих доручень, як протидіяти голові ВР під час його візитів до Брюсселя і до Данії".

Спікер підкреслив, що парламент хоче заслухати Огризка щодо рішення Міжнародного суду ООН про розмежування континентального шельфу між Україною та Румунією у Чорному морі.

За його словами, "якщо адміністративні кордони не були взяті до уваги (судом), які існували за часів Радянського Союзу, то чи не виникне спокуса в інших країн відповідним чином діяти".

За його словами, необхідно враховувати, що рішення суду є остаточним, і "треба думати, як жити далі".

Литвин підкреслив, що парламент саме в такому руслі має розглядати дане питання, щоб "це не був момент випускання пару і зведення політичних рахунків".

Нагадаємо, 17 лютого голова МЗС попередив Черномирдіна про те, що його можуть оголосити персоною нон-грата в Україні.

Під час зустрічі з російським послом Огризко висловив протест "недружнім і вкрай недипломатичним оцінкам" Черномирдіна, коментарям і висловлюванням на адресу України та її керівництва.

Так український міністр відреагував на інтерв'ю Черномирдіна газеті "Комсомольская правда", в якому російський дипломат некоректно висловився на адресу українських керівників.

Черномирдін на перспективу стати персоною нон-грата в Україні відреагував спокійно. Натомість заява Огризка викликала обурення серед деяких народних депутатів. Зокрема, Партія регіонів вимагає відставки Володимира Огризка з посади голови МЗС.

Читайте також:

Постанова про звільнення Огризка вже у ВР

Ющенко: Черномирдін хотів як краще, а вийшло, як завжди

Черномирдін: "Налякали бабу туфлями на високому підборі"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: