У Лондоні Фонд Янковського провів Дні українського кіно Новини компаній

У Лондоні Фонд Янковського провів Дні українського кіно

Пилип Іллєнко та Ігор Янковський

У столиці Великобританії Благодійний фонд Ігоря Янковського "Ініціатива заради майбутнього" спільно з КМКФ "Молодість" і Держкіно провів Дні українського кіно в Лондоні.

Із 10 по 14 грудня Дні українського кіно в Лондоні знайомили британських глядачів з підбіркою кращих сучасних українських ігрових, документальних і короткометражних фільмів, і вітчизняної кінокласикою. У програмі були фільми: "ПОВОДИР" (2014), "Жива ватра" (2014), "ТойХтоПройшовКрізьВогонь" (2011), мюзикл "ТРУБАЧ" (2014) і підбірка кращих короткометражних робіт 45-го КМКФ "МОЛОДІСТЬ" (2015), до якої увійшов і фільм-переможець Національного конкурсу "Віддалік", а представила його, автор Катерина Горностай. Під час Днів українського кіно, британські глядачі змогли подивитися картину Юрія Іллєнка "Білий птах з чорною ознакою" (1971).

Прес-конференція в посольстві України у Великобританії

Фестиваль українського кіно, профінансований Фондом Ігоря Янковського "Ініціатива заради майбутнього", відбувся за підтримки британського агентства Dash Arts в мультикультурному центрі RichMix, розташованому в лондонському артистичному районі Shoreditch.

Відкриваючи прес-конференцію, присвячену Дням українського кіно Посольстві України у Великобританії, засновник Фонду "Ініціатива заради майбутнього" Ігор Янковський сказав: "2015 рік для нас почався Тижнем українського кіно в Парижі і символічно, що він закінчується Днями українського кіно в Лондоні. Наша країна переживає драматичні події. Але ми хочемо показати сьогодні Лондону, а далі і всьому світу не те, що багато хто бачить у щоденних новинних випусках, а зовсім іншу, багату культурно, різноманітну, цікаву і навіть загадкову Україну. Тому ми ініціювали Дні українського кіно, які послідовно проводимо у великих містах Європи. Кінематограф, особливо, молодий, здатний донести до людей найпотаємніше, найважливіше. Ми хочемо весь світ познайомити з безкомпромісним, натхненним і несподіваним, українським кіно, яке зачаровує глядачів престижних міжнародних кінофестивалів".

Він зазначив, що в наступному році Фонд розширює програму грантів для талановитої молоді, яка хотіла б продовжити навчання за кордоном. Зараз ведуться переговори з представниками європейських країн про спільну роботу в цьому напрямку.

Катерина Горностай

Зі свого боку, Держсекретар міністерства культури, ЗМІ і спорту, Джон Вітінгдейл у своєму привітанні організаторам та учасникам фестивалю зазначив: "Представлення в Лондоні нових кінематографічних талантів і загальновизнаних кінокласиків з України буде тільки зміцнювати наші культурні та освітні зв'язки. Таким чином, творча різноманітність перемагає негаразди, за що я хотів би подякувати Держкіно України, українському посольству, Благодійному фонду Ігоря Янковського і всесвітньо відомому КМКФ "Молодість".

Завдяки Дням українського кіно британські глядачі могли побачити не тільки багатогранну картину сучасної України, а й згадати вітчизняну кінокласику.

Наступна публікація