Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Луцьку батьки 5-річної дівчинки, яка померла від пневмонії, звинувачують лікарів у недбалості

У Луцьку батьки 5-річної дівчинки, яка померла від пневмонії, звинувачують лікарів у недбалості

Лікарі звинувачення відкидають. Кажуть, що самі "вражені".

У Луцьку від пневмонії померла 5-річна дівчинка. Її батьки звинувачують медиків у недбалості.

Рентген та УЗД дитині зробили лише на третій день після шпиталізації, в той час як у дівчинки трималася висока температура. Лікарі ж усі звинувачення відкидають, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Тато дівчинки Сергій Смаль розповідає, що все відбувалося стрімко. В четвер ввечері після танців у Віки трохи піднялася температура, яка наступного дня зросла до 38. Інших симптомів не було і батьки до лікаря не зверталися. Але в суботу, коли градусник показав 40, родина одразу помчала до лікарні.

"Щодо легенів - ніяких симптомів не було, вони не проявлялися, ні кашлю, ні задишки нічого", - згадує пан Сергій.

Жодних хрипів не почув і черговий лікар - але, попередньо, діагностував у Віки пневмонію і призначив антибіотики та тест на коронавірус. Дитину лишили у лікарні і вже надвечір у неї сильно заболів живіт. "Білок очей почав жовтішати. Нам не запропонували ні зробити рентген в суботу чи в неділю, ні УЗД", - додає батько. 

Відео У Луцьку від пневмонії померла 5-річна дівчинка - батьки звинувачують у цьому лікарів

У Луцьку від пневмонії померла 5-річна дівчинка. Її батьки звинувачують медиків у недбалості. Бо, кажуть, рентген та УЗД дитині зробили лише на третій день після шпиталізації. І весь цей час у дівчинки трималася висока температура. Лікарі ж усі звинувачення відкидають.

У Луцьку від пневмонії померла 5-річна дівчинка - батьки звинувачують у цьому лікарів

Усі ці дослідження зробили лише через два дні після госпіталізації, у понеділок. На знімку було видно, що легені пошкоджені, і лікарі остаточно визначилися з діагнозом: "Двобічна пневмонія". Віку перевели до реанімації та підключили до апарату штучної вентиляції легенів, але марно: наступного дня дівчинка померла.

"Ніде в неї не було ослабленого дихання, нічого. Ми всі вражені. Все так стрімко відбувалося, якось атипово так", - пояснює завідувачка відділення Волинської обласної інфекційної лікарні Ірина Капустіна. За словами медиків, рентген дівчинці не зробили саме через відсутність симптомів.

Батьки ж впевнені, що лікарі зволікали, бо Віку госпіталізували на вихідні, коли персоналу майже немає. Тому саме медиків вони звинувачують у своєму горі.

Те, що коронавірус у Віки не знайшли, було відомо вже у день її смерті. Однак, батьки про це дізналися лише після похорону. Тож доньку ховали у поліетиленовому пакеті та в закритій труні. В лікарні ж пояснюють, що про негативний тест дізналися одночасно з батьками, коли передзвонили до лабораторного центру за результатами. За фактом смерті обіцяють провести розслідування.

"Це треба ще розбиратися. В нас ще буде власне розбір в професійному колі і будемо оцінювати цю ситуацію", - запевняє медична директорка Волинської обласної інфекційної лікарні Любов Серба.

Натомість рідні дівчинки збираються до поліції. Хочуть домогтися правди, аби уберегти інших батьків від такого горя. Віка була їхньою єдиною дитиною.

Раніше у Києві прокуратура повідомила про підозру лікарю-анестезіологу, через ймовірну недбалість якого загинула 36-річна пацієнтка.

Залиште свій коментар

Вибір редакції