Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Луцьку з’явився унікальний центр для найкрихітніших українців

У Луцьку з’явився унікальний центр для найкрихітніших українців

Медикам відтепер стане значно легше рятувати діток, які народилися передчасно і важать менше кілограма.

У Луцьку відкрили перинатальний центр з найсучаснішим обладнанням, аналогів якому немає в Україні. Він невдовзі почне повноцінну роботу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Крихітному хлопчику немає і трьох тижнів, він народився завважки усього півкілограма. За своє життя поспішайко бореться з першого дня. Нині він у реанімації неонатального центру. "Без відповідного обладнання, без досвіду медперсоналу – шансів у таких дітей самостійно вижити немає", - констатує лікар-анастезіолог Олена Козак.

Відео У Луцьку відкрили перинатальний центр з найсучаснішим обладнанням

Волинським медикам відтепер стане значно легше рятувати діток, які народилися передчасно і важать менш як кілограм. Сьогодні у Луцьку відкрили перинатальний центр з найсучаснішим обладнанням, аналогів якому в Україні немає. Як рятуватимуть волинських поспішайок – у сюжеті.  

У Луцьку відкрили перинатальний центр з найсучаснішим обладнанням

У новому перинатальному центрі замість діток поки ляльки, але вже невдовзі саме там рятуватимуть найкрихітніших волинських немовлят. Найсучасніше обладнання встановлене у всіх відділеннях – це і реанімаційні системи, і апарати штучної вентиляції легень, і монітори, і інкубатори. "Стіл сам реагує, яку температуру розжарювача надать, щоб дитину зігріти або охолодити. На ньому можна проводити й оперативні втручання", - каже лікар-анестезіолог Андрій Бігун.

Центр із перервами будували 18 років, найінтенсивніше – останні три. Усього з обласного бюджету виділили 220 мільйонів гривень, обладнання закупили благодійники, мільйон гривень на порятунок недоношених діток дав фонд Ігоря Палиці "Тільки разом" і ще майже 7 млн – фонд Віктора Пінчука в рамках проекту "Колиска надії". "Метою цього проекту є скорочення малюкової смертності взагалі в Україні", - пояснила виконуючий директор Фонду Вікторія Чернявська.

Нещодавно повідомлялося, що львівські неонатологи вперше виходили дитину із критично малою вагою – лише 450 грамів. У те, що дівчинка виживе, не вірили навіть її батьки, які відмовилися від крихітки.

Кореспондент ТСН Тетяна Хомич

Залиште свій коментар

Вибір редакції