У Луганську поклали квіти до пам'ятника жертвам ОУН-УПА

Керівництво Луганської області та представники громадських організацій з нагоди 67-річчя звільнення Луганщини від фашистів принесли квіти до монумента жертвами ОУН-УПА.

У Луганську відбулася церемонія покладання квітів до Пилону Слави, Могили Невідомого солдата і пам'ятника жертвам ОУН-УПА з нагоди 65-річчя завершення Другої світової війни і 67-ї річниці звільнення Луганської області від нацистів.

У церемонії взяли участь близько 350 людей: керівництво області, а також представники міст і районів, козачих, ветеранських і громадських організацій. Також у покладанні квітів взяли участь заступник міністра освіти і науки України Ірина Зайцева і народний депутат Володимир Ландик.

Луганська область була захоплена фашистами в липні 1942 року. Звільнено Луганськ від загарбників було тільки 14 лютого 1943 року, місто перебувало в окупації 212 днів. До березня 1943 року було звільнено 29 районів області, а у вересні територія області була повністю очищена від загарбників.

За час окупації на території області німецько-фашистською владою було вбито близько 100 тисяч людей. Більш як 70 тисяч жителів області були вивезені на примусові роботи до Німеччини.

Монумент жертвам ОУН-УПА в Луганську відкрили 8 травня. Повністю пам'ятник має назву "Жителям Луганщини, які загинули від рук карателів-націоналістів з ОУН-УПА". Він являє собою композицію з фігурами прив'язаної до стовпа матері із заплющеними очами, дитини, яка тягне до неї руки та їх чоловіка-захисника зі зв'язаними мотузкою руками.

Читайте також:

Партія регіонів подарувала школярам книжки про УПА

На Прикарпатті відкрили пам'ятник автору Заповідей українського націоналіста

У новому підручнику Бандера буде вбивцею, а Сталін - переможцем

У Луганську відкрили монумент жертвам ОУН-УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: