У Луганську поскаржилися в ОБСЄ на "неприкритий культурно-мовний нацизм"

Депутати вважають, що, таким чином, фактично "повністю забороняється спілкування в школах російською чи іншими мовами національних меншин".

Луганську облраду обурила постанова Кабміну, що зобов'язує вчителів розмовляти тією мовою, якою здійснюється навчання. У зв’язку з цим депутати прийняли звернення до ПАРЄ, Верховної Ради, Уповноваженого ВР з прав людини та Генпрокуратури. Відповідне звернення облрада прийняла на сьогоднішній сесії.

У ньому депутати називають постанову Кабінету міністрів № 1033 про внесення змін до Положення про загальноосвітній навчальний заклад такою, що порушує права і свободи людини.

Зокрема, луганських депутатів обурило таке положення постанови: "в робочий час в державному та комунальному загальноосвітньому навчальному закладі постійно застосовувати українську мову, а в державному та комунальному загальноосвітньому навчальному закладі з навчанням мовою національної меншини поряд з українською мовою - також мову, якою здійснюється навчально-виховний процес в цьому закладі ".

Депутати вважають, що, таким чином, фактично "повністю забороняється спілкування в школах російською чи іншими мовами національних меншин".

На думку депутатів, подібні кроки уряду є "кричущим порушенням особистих прав і свобод людини". Вони вважають, що ця постанова Кабміну порушує ст. 10, 24 Конституції України, ст. 5 Закону Про мови в Українській РСР, положення закону про загальну середню освіту та Європейську хартію регіональних мов.

У зверненні дії Кабінету міністрів депутати охарактеризували як "неприкритий культурно-мовний нацизм", як кроки, "спрямовані на дестабілізацію суспільства, які поділяють людей за сортами і забезпечує появу в країні елементів диктатури".

Нагадаємо, Кабінет міністрів постановою № 1033 від 30 вересня затвердив зміни до Положення про загальноосвітній навчальний заклад.

Читайте також:

Вчителів зобов'язали розмовляти виключно українською мовою

Янукович зробить все, щоб російська мова стала державною

Луганськ визнано бандитською столицею України

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: